Zaznacz stronę

Praca jako kurier Glovo jest świetnym sposobem zarówno jako zajęcie na stałe, jak i możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się wśród studentów i osób pracujących w niepełnym wymiarze godzin, które chcą sobie dorobić do podstawowej pensji.

Szukasz dodatkowego źródła dochodu i chciałbyś rozpocząć pracę jako dostawca jedzenia z restauracji, pizzerii czy barów fast-food? Zastanawiasz się, czy nie jesteś zbyt młody? Zobacz jakie wymagania musi spełnić przyszły kurier Glovo – nie tylko te dotyczące wieku, ale też doświadczenia i umiejętności. Nie jest ich wiele na szczęście

Kurier Glovo – kim jest i na czym polega jego praca?

Praca kuriera jest w gruncie rzeczy prosta i przyjemna – poprzez aplikację mobilną, w czasie rzeczywistym, dostawca otrzymuje propozycje zleceń na dostawy. Wystarczy, że zaakceptuje takie, które odpowiada mu pod względem lokalizacji, a następnie pojedzie w miejsce jego realizacji, czyli do określonej restauracji czy baru. Następnie odbiera od pracowników gotowe zamówienie i przewozi je do klienta. Za pośrednictwem aplikacji odbiera płatność i tyle.

Zalety – dlaczego warto pracować jako kurier Glovo

Kurierzy Glovo cenią sobie pracę w aplikacji z wielu różnorodnych powodów:

  • elastyczny czas pracy – nie musisz pracować od 8 do 16 ani w weekendy czy święta. Nie musisz rezygnować z życia rodzinnego czy towarzyskiego. Pracujesz wtedy, kiedy chcesz i tak długo jak chcesz. A jeśli w kolejnym miesiącu uznasz, że musisz zarobić więcej, po prostu weźmiesz więcej zleceń – ale wciąż tyle, ile sam uznasz za właściwe;
  • można nieźle zarobić pracując dla Glovo – zarobki są uzależnione od ilości zrealizowanych zamówień. Im więcej pracujesz, tym wyższe będą Twoje zarobki – to od Ciebie zależy czy chcesz zarobić na realizację hobby czy też potrzebujesz stałego źródła dochodu;
  • kontakt z klientem – wielu kurierów właśnie za to lubi swoją pracę;
  • możliwość zwiedzenia i poznania swojego miasta – każde zlecenie może oznaczać nową przygodę!

Wymagania, które musi spełnić dostawca

Praca w Glovo jest możliwa po spełnieniu przez kandydata określonych wymagań. Nie, nie musisz zakładać własnej firmy, nie musisz też mieć doświadczenia jako kurier. Sprawę formalności załatwi za Ciebie partner Glovo – podpisz umowę z nim, a będziesz mógł legalnie pracować.

Nie może Ci za to zabraknąć zaangażowania, od każdego z pracowników Glovo wymaga wysokiej kultury osobistej i uprzejmego podejścia do klientów.

Glovo

Chcesz pracować jako dostawca Glovo?

Wiek

Aby móc pracować dla Glovo, kurier musi być pełnoletni. Aplikacja łączy kurierów i klientów w wielu krajach Europy, w których obowiązują zróżnicowane przepisy dotyczące pracy osób nieletnich, a dostosowanie się do każdego z nich byłoby bardzo kłopotliwe. Ustalona więc została granica pełnoletności.

młoda kobieta dostarczająca jedzenie

Nie ma natomiast górnej granicy wieku, w którym można zostać kurierem, choć trzeba pamiętać, że dostawcy Glovo poruszają się zwykle na rowerach, potrzeba więc do wykonywania tego zawodu sporo sprawności fizycznej.

Wymagane dokumenty

Oczywiście przy podpisywaniu umowy będziesz musiał przedstawić kilka dokumentów. Są to:

  • zdjęcie i numer dowodu tożsamości; jeśli jesteś obcokrajowcem, potrzebne będzie zdjęcie paszportu lub karty pobytu;
  • zdjęcie profilowe – wyraźne i czytelne, zrobione bez okularów przeciwsłonecznych lub nakryć głowy.

Czy kurierzy Glovo muszą mieć prawo jazdy?

Nie ma takiej konieczności, jeśli planujesz realizować dostawy na rowerze, skuterze lub hulajnodze. Jeśli wolisz jednak poruszać się samochodem, to oczywiście musisz je mieć.

Glovo

Chcesz pracować jako dostawca Glovo?

Jak zostać kurierem Glovo?

Proces rejestracji jest bardzo prosty, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać wszystkie wymagane dokumenty do partnera flotowego Glovo. W kolejnym kroku wygeneruj i podpisz umowę. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz swój plecak termiczny i możesz zacząć pracować dla Glovo.

Dlaczego warto pracować z partnerem flotowym Glovo? Ponieważ zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z podpisaniem i rejestracją umowy oraz udostępni sprzęt, gwarantując przy tym minimum formalności i uwzględniając wszelkie ulgi.

Na ile można liczyć jako kurier Glovo?

Zarobki Glovo będą oczywiście zależały od tego, ile godzin będziesz pracował i ile zamówień obsłużysz. Ale możesz liczyć też na dwie dodatkowe możliwości podniesienia swoich zarobków – pierwszą z nich są napiwki (na nie mogą liczyć kurierzy uprzejmi i uśmiechnięci, klienci niechętnie zostawiają je osobom sprawiającym wrażenie nieżyczliwych i takie też nie mają z tej pracy satysfakcji).

Druga z możliwości dorobienia do podstawowego wynagrodzenia są różnego rodzaju dodatki, najczęściej tak zwane questy. Otrzymują je ci kurierzy, którzy w określonym czasie zrealizują wymaganą ilość zamówień. Nie obawiaj się, że zostanie Ci obniżona stawka godzinowa, jeśli nie zrobisz określonej ilości kursów – w tej pracy nie ma „kar”.

Stawka godzinowa w Glovo wynosi od 25 do 30 złotych brutto za godzinę. Jeśli więc chcesz sobie wypracować wynagrodzenie jak za etat, to jest to jak najbardziej możliwe. Szacuje się, że przy 40 – 50 godzinnym tygodniu pracy zarobić można od 4 do 5 tysięcy złotych brutto. Jeśli dodamy do tego wartość napiwków i questów, to można zakładać, że na Twoje konto wpłynie całkiem dobre wynagrodzenie.

Podsumowanie

Praca kuriera Glovo jest stosunkowo prosta i niewymagająca. Oczywiście warto odbierać wszystkie możliwe do zrealizowania zamówienia, mieć umiejętność planowania swojego czasu i pewną znajomość topografii miasta. Można ją wykonywać bez konieczności zakładania działalności gospodarczej, na umowie. To doskonała propozycja pracy dla każdego, kto ma chęci i nieco wolnego czasu.