Zaznacz stronę

Praca dostawcy jedzenia jest stosunkowo prosta i przyjemna – wystarczy dostarczyć zamówienie złożone przez klienta za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dostawca Glovo może poruszać się rowerem lub innym, wybranym przez siebie, pojazdem. Jeśli dodamy do tego możliwość dostosowania godzin pracy do swoich potrzeb – to mamy właściwie idealny przepis na dodatkowe wynagrodzenie mogące stanowić niemałą część domowego budżetu. W jakim systemie zarabiają kurierzy – czy mają stawkę gwarantowaną?

Czym zajmuje się kurier Glovo?

Jak wygląda praca w Glovo? Zdecydowanie nie jest ona przesadnie skomplikowana – za pośrednictwem aplikacji kurier otrzymuje zgłoszenie od klienta. Może je przyjąć lub odrzucić. W szczegółach zamówienia znajdują się informacje takie jak punkt odbioru zamówienia i adres dostawy. Obowiązkiem kuriera z firmy Glovo jest odebrać gotowe zamówienie z restauracji, piekarni, sklepu, a następnie dostarczyć zamówienie do klienta.

Kurier pracujący w aplikacji może przyjmować od klienta płatność zarówno bezgotówkowo (poprzez aplikację), jak i gotówkowo, dlatego każdy kurier powinien być gotowy na ewentualne wydawanie reszty i mieć przy sobie bilon. Każdy z kurierów musi mieć własny plecak termiczny, aby móc dostarczać do klientów posiłki i napoje o określonej temperaturze. Do obsługi przeznaczona jest aplikacja mobilna Glovo – to za jej pośrednictwem następuje odbiór zamówienia i jego obsługa.

Wiele osób decyduje się zostać kurierem Glovo ze względu na elastyczne godziny pracy – fakt, że jest to jedna z największych zalet tego zajęcia. Każdy kurier samodzielnie decyduje jaki będzie wymiar przepracowanych przez niego godzin, ale im dłuższy czas pracy, tym wyższe będą zarobki. Jeśli to Twoja jedyna praca, warto poświęcić jej jak największą ilość czasu. To jednak również rewelacyjna możliwość dla studentów, którzy chcą móc pracować na własnych warunkach i zarabiać dodatkowe pieniądze.

Na ile możesz liczyć?

Średnia stawka Glovo wynosi około 30 – 45 złotych za godzinę pracy. Jeśli więc kurier Glovo pracuje przez 160 godzin miesięcznie (czyli tyle, ile na pełnym etacie), to jego średnie zarobki w Glovo będą wynosiły od 4800 do nawet 7200 zł miesięcznie. A to wszystko bez konieczności zakładania działalności gospodarczej. Ostateczna kwota wynagrodzenia będzie uzależniona od innych czynników takich jak lokalizacja, przejechane kilometry (im jest ich więcej, tym wyższe stawki).

Więcej o zarobkach dowiesz się z naszego artykułu: Ile można zarobić w aplikacji Glovo?

kurier dostarczający zamówienie klientce

Zarobki w Glovo bardzo łatwo można jeszcze bardziej podnieść i uzyskać dodatkowe wynagrodzenie. W dolnym pasku nawigacyjnym aplikacji, w zakładce „Wyzwania”, znajdziesz opcjonalne wyzwania dla kurierów Glovo. To różne cele, które warto osiągnąć, ponieważ mogą zapewnić dodatkowe wynagrodzenie. Wystarczy zapoznać się ze szczegółami – zasadami wyzwania oraz okresem jego obowiązywania – i zacząć działać. Wyzwania zwykle polegają na odebraniu i przyjęciu określonej ilości zamówień w określonych przedziałach czasowych – wówczas każde pojedyncze zamówienie jest premiowane, a kurier osiąga większe zarobki.

Czy w Glovo obowiązuje stawka gwarantowana?

Nie, obecnie Glovo nie zapewnia stawki gwarantowanej. Kurierzy otrzymują wynagrodzenie wynikające z ilości obsłużonych zamówień, lokalizacji, w której obsługują klientów oraz z dodatkowych wyzwań, jeśli uda się im spełnić wszystkie założenia. Oczywiście, im dłuższy jest czas ich pracy, tym bardziej atrakcyjne zarobki.

Ale poza tym wszystkim kurier Glovo może liczyć na jeszcze inne dodatki – na przykład za czas oczekiwania na odbiór zamówienia w punkcie gastronomicznym. Jeśli czas oczekiwania będzie dłuższy niż 5 minut, za każdą dodatkową minutę oczekiwania kurier otrzyma dodatkową, stałą kwotę pieniędzy. Podobnie dzieje się, jeśli klient już po zaakceptowaniu zamówienia zmieni adres dostawy – wówczas kurier również otrzyma dodatkowe wynagrodzenie. Glovo dopłaca kurierom również w przypadku, gdy muszą oni pracować w deszczu.

Podsumowanie

Praca w Glovo to doskonały sposób na dodatkowy zarobek dla każdego – studenta, pełnoletniego ucznia, osoby zatrudnionej w innym miejscu lub bezrobotnej. Nie wymaga doświadczenia ani inwestycji na start, za to pozostawia dużą swobodę co do wyboru godzin i wymiaru pracy. Jeśli więc właśnie szukasz dodatkowego zajęcia, to być może właśnie Glovo jest dla Ciebie?