Zaznacz stronę

Kierowca taxi znajdzie zatrudnienie w każdym większym mieście. Osoby te mogą wykonywać ten zawód na własny rachunek lub podjąć pracę jako taksówkarz zrzeszony w Bolt, Free Now czy Uber. Jeżeli więc lubisz prowadzić samochód, uwielbiasz kontakt z ludźmi, sam chcesz decydować o swoim czasie pracy i masz prawo jazdy kategorii B, ta praca może być odpowiednia dla ciebie.

Zanim jednak się na nią zdecydujesz, warto dowiedzieć się, ile zarabia taksówkarz i czy to opłacalne zajęcie. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz poniżej! Zapraszamy więc do lektury!

Pracuj jako kierowca na własnych zasadach w aplikacji!

Praca w zawodzie taksówkarza – jak zostać taksówkarzem?

Taksówkarz musi mieć tytuł prawny do dysponowania pojazdem, za pośrednictwem którego będzie świadczył swoje usługi. Należy więc posiadać własny samochód lub być jego współwłaścicielem albo leasingobiorcą.

Aby móc przewozić pasażerów trzeba zdobyć licencję taksówkarską na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką. Uprawnienia te mogą obowiązywać na przewozy obejmujące teren miasta (np. przewozy na terenie Warszawy), teren gminy lub kilku gmin. Trzeba też mieć aktualne prawo jazdy.

Jak wygląda praca taksówkarza?

Obowiązki taksówkarza polegają na przewozie osób i bagażu z punktu A do punktu B. Taksówkarz musi poruszać się sprawnym (dopuszczonym do ruchu) i prawidłowo wyposażonym samochodem z wpisem Taxi w dowodzie.

Taksówkarz zazwyczaj pracuje nie tylko w zwykły dzień, ale również w dni wolne, w święta i w nocy – wtedy też udaje mu się najwięcej zarobić.

Dodatkowo istotna jest także znajomość topografii miasta, warto znać przepisy prawa miejscowego, prawa pracy i umieć udzielać pierwszej pomocy. W dużych miastach zaletą będzie również znajomość języków obcych. Konieczne jest wyrobienie licencji, wysoka kultura osobista, brak problemów w kontaktach międzyludzkich i dużo chęci do wykonywania zawodu!

kobieta w taksówce

Zarobki taksówkarza – ile zarabia taksówkarz?

Wiemy już, jak zostać kierowcą taksówki i jakie warunki trzeba spełnić. Jak jednak wygląda wynagrodzenie taksówkarza? Wszystko zależy od tego, czy pracujemy na własną rękę, prowadząc firmę i samodzielnie się rozliczamy, czy podejmujemy zatrudnienie w korporacji taksówkarskiej jako kierowca zrzeszony. Znaczna część taksówkarzy decyduje się na pracę dla korporacji taksówkarskich, ze względu na stabilne zatrudnienie i stały dostęp do zleceń.

Działanie na własny rachunek często bywa opcją na granicy opłacalności. Praca taksówkarza niezrzeszonego związana jest też z brakiem jakiegokolwiek wsparcia w zakresie otrzymywania zleceń. Należy także założyć działalność gospodarczą i prowadzić pełną księgowość, a to wiąże się z kolejnymi wydatkami. Co więcej, nie można liczyć na rabaty czy ulgi, z jakich korzystają osoby pracujące dla Bolt, Free Now czy Uber.

Ile więc zarabia kierowca taxi, prowadząc własną działalność gospodarczą? Po opłaceniu wszystkich należności związanych z prowadzeniem własnej firmy szacuje się, że taksówkarze zarabiają na rękę około 2-4 tysięcy złotych. Wszystko jednak zależy od ilości i długości kursów, miasta, w którym pracują, regionu i wielu innych czynników.

Praca w zawodzie taksówkarza – kierowca taxi w Uber, Bolt i Free Now

Jeżeli jednak spędzanie czasu nad stosem dokumentów i martwienie się formalnościami związanymi z prowadzeniem firmy nie jest dla Ciebie, warto skorzystać z usług zaufanych partnerów flotowych Free Now, Uber czy Bolt. Większość taksówkarzy pracuje właśnie jako kierowcy zrzeszeni. To daje im stabilność zatrudnienia i bardzo atrakcyjne zarobki. Dobrym rozwiązaniem jest więc współpraca z Flow Apps.

Uber

Zarobki kierowcy Ubera zależą od kilku czynników, m.in. stawki czy dnia tygodnia. Pracując 40 godzin w tygodniu, wynagrodzenie kierowcy Ubera wynosi średnio nawet 8 tysięcy zł miesięcznie. Z kolei osoby, które jeżdżą od 20 do 40 godzin tygodniowo, mogą liczyć na kwotę około 5 tysięcy zł. Co więcej, nawet taksówkarze pracujący znacznie mniej, czyli poniżej 20 godzin na tydzień, są w stanie osiągnąć wynagrodzenie rzędu około 1,8 tysiąca zł!

Pracę można więc potraktować jako podstawowe lub dodatkowe źródło zarobku. Pamiętajmy jednak, że taksówkarz ponosi też pewne wydatki związane z kosztami eksploatacji samochodu czy prowadzeniem własnej firmy. Jeżeli jednak nie chcesz pracować na własnej działalności, wystarczy rozpocząć współpracę z zaufanym partnerem rozliczeniowym, takim jak Flow Apps.

Więcej na temat pracy dla Ubiera i zarobków kierowcy przeczytasz na: https://flowapps.pl/blog/zarobki-kierowcy-uber-wszystko-co-musisz-wiedziec/

Uber

Chcesz pracować jako kierowca Ubera?

Bolt

W przypadku Bolta również istnieją dwie możliwości współpracy. Usługi z zakresu transportu drogowego osób możemy świadczyć, posiadając własną firmę lub skorzystać z pośrednictwa wiarygodnego partnera rozliczeniowego. Na wynagrodzenie kierowcy Bolt wpływ ma m.in. ocena kierowcy, ilość zrealizowanych kursów, miasto, w którym pracuje oraz kategoria samochodu.

Zakładając, że kierowca wykonuje od 40 do 50 godzin kursów na tydzień, może on liczyć na średnie zarobki na poziomie od 5 do 8 tysięcy. Można też jeździć kilkanaście godzin dziennie. Dzięki temu zrealizujemy dużo więcej kursów i zyskamy jeszcze wyższe wynagrodzenie.

bolt

Chcesz pracować jako kierowca Bolt?

Co ciekawe, na zarobki kierowcy ma także wpływ sposób przyjmowania płatności. Kierowcy częściej decydują się na przyjmowanie płatności gotówką  Firmy Bolt i Uber otrzymały dostęp do wirtualnej kasy fiskalnej, co sprawia, że płatności przebiegają jeszcze sprawniej niż dotąd!

Jakie inne zalety ma praca za pośrednictwem aplikacji Bolt i jakie dokumenty należy przygotować przed nawiązaniem współpracy? Sprawdź tutaj: https://flowapps.pl/blog/ile-zarabia-kierowca-bolt/

Free Now

Za przewóz pasażerów na krótkich dystansach we Free Now można zarobić od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Dłuższe trasy z kolei są gwarancją wyższych zarobków. Dzięki aplikacji można zdobywać bonusy i korzystać z atrakcyjnego systemu premiowego. Wszystkie te czynniki w konsekwencji zapewniają nam całkiem spore wynagrodzenie.

Zrzuty ekranu z przykładowymi zarobkami kierowców Free Now dostępne są na: https://flowapps.pl/blog/zarobki-w-free-now/.

Free Now

Chcesz pracować jako kierowca Free Now?

Jak zwiększyć swoje zarobki? Zacznij współpracę z Flow Apps!

Wynagrodzenie kierowców taksówek zależy od wielu różnych czynników. Idealnym rozwiązaniem, które znacząco pozwala zwiększyć zarobki, będzie współpraca z pośrednikiem Ubera, Bolta i Free Now, którym jest Flow Apps. W przypadku pracy za pośrednictwem partnera rozliczeniowego jesteśmy w stanie pracować jednocześnie na kilku aplikacjach bez konieczności otwierania własnej działalności.

Taksówkarze pracujący jednocześnie z wykorzystaniem trzech aplikacji mogą liczyć na nieprzerwany strumień zleceń, a dzięki temu nie muszą też obawiać się braku klientów i niestabilności zarobkowej.

Flow Apps gwarantuje terminowe rozliczanie i oferuje całkowite wsparcie od momentu, gdy wyślemy wniosek o wydanie licencji, przez proces wyposażenia samochodu (kasa fiskalna, taksometr), aż po biurokrację. Partner rozliczeniowy podpisuje z nami umowę, pobiera prowizję, a my rozliczamy się na początku roku, na podstawie PIT-11, co sprawia, że nie musimy prowadzić księgowości.

Dzięki Flow Apps możemy liczyć na maksymalizację zarobków przy minimum formalności!

Jak zostać taksówkarzem? Przeciwwskazania do wykonywania pracy

Kierowca taksówki nie może być skazany za przestępstwa na tle wolności seksualnej, przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji miejskiej i ruchu drogowym oraz za inne umyślne przewinienia, które mają związek z wykonywanym zawodem.

Kierowcą taxi nie może być też osoba z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów lub prowadzenia działalności gospodarczej. Wymagane jest również zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych.