Zaznacz stronę

Jeśli chodzi o przedsiębiorstwa świadczące usługi przewozowe, Uber to obecnie prawdziwy potentat, który, dzięki wprowadzeniu wygodnej aplikacji mobilnej, zrewolucjonizował wielkomiejski transport (w naszym kraju ta rewolucja rozpoczęła się w roku 2013, kiedy to Uber oficjalnie zarejestrował swój polski oddział). Korzystne ceny, mili kierowcy, łatwość, z jaką można zorganizować przejazd — powodów, by skorzystać z usług firmy, jest wiele. A czy są powody, by dla Ubera pracować?

Załóżmy, że chcecie gdzieś ulokować swoje zawodowe ambicje i zastanawiacie się, czy praca w Uber jako kierowca byłaby dla Was satysfakcjonująca. Tym, co zapewne nurtuje Was najbardziej, jest kwestia zarobków. A więc ile zarabia kierowca Ubera? Czy jest to zajęcie intratne, czy może mało opłacalne? Jakie wymagania trzeba spełnić, by móc pracować korzystając z platformy Ubera? Sprawdziliśmy!

Uber

Chcesz pracować jako kierowca Ubera?

Jak zostać kierowcą Ubera?

Zacznijmy od warunków, jakie musi spełnić kandydat ubiegający się o tę posadę. Założenie jest oczywiście takie, że potencjalny kierowca Ubera musi przede wszystkim lubić jazdę samochodem i czuć się na tym polu pewnie — trudno wyobrazić sobie w takiej pracy osobę, dla której samochód to źródło stresu lub która, delikatnie rzecz ujmując, nie opanowała tajników wprawnej jazdy wystarczająco dobrze, by wzbudzić zaufanie klientów. Swoboda za kółkiem to więc warunek konieczny, choć oficjalnie niesprecyzowany. Co dalej? Jest kilka formalnych wymagań, które trzeba spełnić, takich jak ukończony 20 rok życia, ważne prawo jazdy (min. 1 rok), zaświadczenie o niekaralności, potwierdzenie odbycia badań lekarskich i kontroli psychologicznej i licencję taxi. Od 2016 roku konieczne jest też zarejestrowanie firmy i przedstawienie dokumentów potwierdzających prowadzenie działalności. Alternatywą dla osób, które nie chcą zakładać własnej działalności, jest nawiązanie współpracy z firmą partnerską, taką jak nasza, czyli Flow Apps.

Podjęcie pracy jako kierowca Uber — co trzeba wiedzieć?

Bycie kierowcą Ubera to nie tylko jazda samochodem (przy okazji — pojazd musi być stosunkowo młody i w dobrym stanie technicznym). Pamiętać trzeba przede wszystkim o tym, że jest to praca z ludźmi, liczy się więc osobowość kierowcy i odpowiednie podejście. Otwartość, komunikatywność, wysoka kultura osobista, a także spostrzegawczość i umiejętność obserwacji nastrojów pasażerów to cechy niezwykle wręcz przydatne w tym zawodzie. Trzeba też dobrze orientować się w aktualnych wydarzeniach i śledzić kalendarz imprez miejskich (serwisy regionalne, strony internetowe, media społecznościowe), choćby po to, by uniknąć stania w korku i w ten sposób zyskać większą szansę na to, że pasażer wystawi nam za pomocą aplikacji pozytywną ocenę.

Ile naprawdę zarabiają kierowcy Ubera?

Czas przejść do sedna, czyli do kwestii finansowych. Wielu Polaków zastanawia się, jakie konkretnie są zarobki kierowców Ubera. Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, kwoty uzależnione są bowiem od kilku istotnych czynników, takich jak choćby stawka, dzień tygodnia czy pora dnia. Praca jako Uber niekoniecznie musi więc być głównym źródłem zarobku, ale zajęciem, dzięki któremu zyskamy dodatkowe pieniądze zasilające nasz domowy budżet. Nie brakuje oczywiście kierowców, którzy decydują się jeździć dużo i często, zarabiając przy tym kwoty, które z powodzeniem można uznać za bardzo satysfakcjonujące (jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, warto poszperać w sieci — niektórzy kierowcy podzielili się swoimi spostrzeżeniami i opowiedzieli o swoich wrażeniach na forach internetowych).

Zarobki Uber 2024

Najważniejsze jednak jest to, ile godzin tygodniowo kierowca spędza za kółkiem. I tu liczby prezentują się imponująco. Dla przykładu praca w wymiarze 40 godzin tygodniowo (czyli standardowa praca na pełen etat) to średni miesięczny przychód w wysokości ok. 6400 zł. A pracując od 20 do 40 godzin tygodniowo, można osiągnąć przychód w wysokości blisko 4900 zł. Kwota nadal robi wrażenie. Nawet kierowcy, którzy jeżdżą mniej i spędzają w samochodzie poniżej 20 godzin tygodniowo, są w stanie zarobić ok. 2000 zł.

Uber

Chcesz pracować jako kierowca Ubera?

Oczywiście, analizując wysokość zarobków kierowców Ubera, trzeba pamiętać, że ponoszą oni pewne wydatki związane m.in. z kosztami eksploatacji samochodu (naprawy, konserwacja, ubezpieczenie, itp.) czy prowadzeniem własnej działalności (jeśli zdecydują się takową założyć).

Niemniej, nawet biorąc pod uwagę fakt, że wspomniane wyżej kwoty odnoszą się do przychodu, a nie dochodu, osoby pracujące jako kierowcy Ubera wciąż mogą liczyć na niezłe wynagrodzenie, zwłaszcza że do ostatecznej puli dorzucić można też liczne bonusy, nagrody w organizowanych przez firmę konkursach i korzyści wynikające z rozmaitych promocji. Co więcej, klient zadowolony ze świadczonych przez danego kierowcę usług może zostawić mu napiwek — dzięki odpowiednim funkcjom w aplikacji, jest to możliwe nie tylko w formie tradycyjnej, ale i bezgotówkowej.

Zadowolenie klienta z przejazdu może zostać wyrażone napiwkiem

Efekty dobrej współpracy

Aby praca w charakterze kierowcy Ubera była bardziej opłacalna, zdecydowanie warto rozważyć opcję współpracy z godnym zaufania partnerem rozliczeniowym, takim jak Flow Apps. Dlaczego warto skorzystać z naszych usług? Powodów jest kilka.

Po pierwsze, nie trzeba decydować się na własną działalność. W praktyce oznacza to brak konieczności radzenia sobie z mnóstwem papierkowej roboty, ponieważ wszystkie rozliczenia odbywają się na podstawie zawartej z nami umowy.

Co więcej, Flow Apps oferuje możliwość pracy na kilku aplikacjach jednocześnie, dzięki czemu można znacząco zwiększyć swoje dochody. Wyobraźcie sobie więc, że oprócz korzystania z aplikacji Uber, jesteście kierowcami Bolta, a także FREE NOW. Pakiet rozliczenia tych 3 aplikacji to tylko 50 zł. Brzmi kusząco, prawda?

Niebagatelne znaczenie ma również to, że zasady współpracy z naszą firmą są sformułowane w bardzo przejrzysty sposób, wszelkie rozliczenia dokonywane są terminowo, a każdy kierowca otrzymuje od naszej firmy pełne wsparcie, od momentu rejestracji konta.

Masz chwilę? Zarejestruj się, zacznij realizować przejazdy i zarabiaj!