Zaznacz stronę

Współpraca z Free Now jest świetnym zajęciem dla każdego, kto uwielbia prowadzić samochód i czuje się dobrze podczas ciągłego kontaktu z innymi ludźmi. Trzeba być też odważnym, a także wytrzymałym, ponieważ zdarza się, że kursy odbywają się również w nocy. Niewątpliwie jednak praca w Free Now pozwala nam na samodzielne ustalanie grafiku i liczby godzin, jaką chcemy przepracować. Nie trzeba też odbywać rozmowy kwalifikacyjnej, wystarczy tylko wypełnić i wysłać formularz kontaktowy.

Jakie jednak warunki musi spełnić każdy kierowca Free Now i ile może zarobić na przejazdach? Czy trzeba mieć własną firmę i własny pojazd, by móc pracować jako kierowca taxi? Sprawdź koniecznie!

Czy warto pracować jako kierowca Free Now?

Pracując jako kierowca Free Now, możesz przyjmować zamówienia z wyprzedzeniem. Klienci zamawiają kursy na konkretną godzinę, a kierowca od razu wie, jaką trasę będzie pokonywał.

Free Now

Chcesz pracować jako kierowca Free Now?

Przejrzysta komunikacja z pasażerami umożliwia nam budowanie stałej bazy osób, korzystających z naszych usług. To ogromne ułatwienie, które pozwala nam lepiej zaplanować swój dzień pracy. Można też przyjąć „Kurs po drodze”, czyli otrzymywać zlecenia, które znajdują się na trasie powrotnej, dzięki czemu nie musimy wykonywać pustych przejazdów.

W Free Now zamawianie kursów i płatności odbywają się przez aplikację, co jest niezwykle wygodną formą. Co więcej, system prowizyjny jest bardzo niski i opiera się na rozliczeniu od zrealizowanego przejazdu. Kierowca taxi Free Now ma również możliwość uzyskania wielu bonusów.

Dzięki funkcji „Kurs w pobliżu” kierowca może też zaakceptować kolejny przejazd podczas trwania bieżącej usługi, co skróci czas dojazdu na kolejne zlecenie. Free Now współpracuje z popularnymi hotelami i restauracjami w Polsce oraz posiada wyłączne partnerstwa na imprezach masowych typu Orange czy Open’er.

Dla osób realizujących przejazdy obowiązuje także sprawiedliwy podział zleceń wykonywanych z lotniska. To sprawia, że nie ma potrzeby zajmowania miejsca na postoju pod terminalem.

Free Now – czy musisz mieć swój samochód?

Niedawno w naszym kraju zmieniło się prawo. Odkąd w życie weszła ustawa Lex Uber, kierowca decydujący się na pracę taksówkarza musi posiadać licencję oraz odpowiednio oznakować swoje auto.

Jeżeli chcesz zostać kierowcą taxi, a nie posiadasz lub nie chcesz wykorzystywać do pracy własnego samochodu, możesz jeździć wypożyczoną taksówką. Dzięki współpracy z Flow Apps mamy możliwość wynająć pojazd dostosowany do pracy na aplikacjach oraz w formie klasycznej taksówki.

Takie rozwiązanie umożliwia nam rozpoczęcie pracy niemal od razu bez zbędnych formalności. Auta przeznaczone na wynajem pod taxi są regularnie serwisowane i mają ubezpieczenie OC/AC plus TAXI. W razie usterek lub awarii firma zapewnia wszystkie potrzebne naprawy. Nie musimy martwić się też wymianą opon.

Jeżeli więc nie masz samochodu, a chcesz zostać kierowcą Free Now – wynajem będzie idealnym rozwiązaniem.

Czy trzeba mieć własną działalność, aby pracować jako kierowca?

Dzięki współpracy z partnerem Free Now, jakim jest Flow Apps, można pracować w pełni legalnie, bez konieczności otwierania własnej działalności i prowadzenia pełnej księgowości.

Flow Apps podpisuje z nami umowę, rozliczamy się na podstawie wysłanego na początku roku PIT-11, a partner flotowy pobiera tylko prowizję za rozliczenie. Współpracując z Flow Apps, możemy liczyć również na wiele atrakcyjnych benefitów.

Partner Free Now zajmuje się także wszystkimi formalnościami i oferuje całkowite wsparcie w procesie starania się o licencję oraz wyposażenie pojazdów, w tym instalowanie w nich taksometru i kasy fiskalnej.

Zarobki z aplikacją Free Now

Poziom zarobków uzależniony będzie od wielu czynników, takich jak np. częstotliwość kursów czy ich długość. Niektórzy traktują przejazdy jako formę dorobienia sobie do pensji, dlatego wykonują znacznie mniej kursów, z kolei dla innych kierowców, taksówka jest głównym źródłem dochodu.

rozliczenie w aplikacji Free Now
Przykładowy widok zarobków w aplikacji Free Now

Za krótkie kursy można otrzymać od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Dzięki aplikacji możesz korzystać też z bardzo atrakcyjnego systemu premiowego i uzyskiwać bonusy. Takie drobne sumy w perspektywie miesiąca przekształcają się w całkiem sporą pensję. Dodatkowo warto pracować też na innych aplikacjach. Wykorzystanie większej ilości platform pozwoli Ci zarobić jeszcze więcej.

Jeżeli wybierzesz pracę w ramach własnej działalności, należy także doliczyć koszty prowadzenia własnej firmy. Jeśli jednak nie chcesz spędzać czasu nad stosem dokumentów i martwić się mnóstwem formalności związanych z zakładania przedsiębiorstwa, warto współpracować z partnerem flotowym Free Now – Flow Apps.

Przykładowe miesięczne zarobki Free Now

Jak zostać kierowcą Free Now krok po kroku?

Chcesz zacząć zarabiać w aplikacji Free Now? Podstawowym wymogiem jest ukończenie 18 lat i ważne prawo jazdy kategorii B. Pojazd, którym chcemy wozić pasażerów, musi być przynajmniej z 2005 roku lub młodszy. Nie możemy być osobą karaną i musimy wykonać badania lekarskie oraz psychotesty.

Jeżeli spełniasz te wymagania, zarejestruj się na https://portal.flowapps.pl/rejestracja/ i podążaj za wskazówkami. Wypełnij potrzebne dane, prześlij dokumenty i wyślij zgłoszenie.

Do wymaganych dokumentów, bez których praca na taksówce w Free Now nie będzie możliwa, należą:

  • zdjęcie,
  • prawo jazdy,
  • zaświadczenie o niekaralności,
  • orzeczenie lekarskie wraz z psychotestami,
  • dowód osobisty,
  • karta pobytu lub zezwolenie na pracę (w przypadku obcokrajowców).

Pamiętaj o dostosowaniu pojazdu do wymagań TAXI. Samochód możesz też wypożyczyć w Flow Apps w Warszawie, Krakowie i Łodzi. Partner flotowy Free Now umożliwi ci także wyrobienie wypisu ze swojej licencji, której skan będzie trzeba wysłać poprzez odpowiedni formularz. Po pozytywnej weryfikacji zostało tylko pobrać aplikację, zalogować się i zarabiać.

Możesz też połączyć pracę w Free Now z innymi aplikacjami jak Uber czy Bolt, dzięki czemu zyskasz jeszcze więcej!