Zaznacz stronę

Lubisz kontakt z ludźmi, uwielbiasz prowadzić samochód i właśnie szukasz pracy? Jeśli tak – to prawdopodobnie zawód kierowcy jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Uber, Bolt czy Free Now wciąż poszukują nowych pracowników, a Ty możesz zostać jednym z nich i zacząć zarabiać na dogodnych warunkach robiąc to, co lubisz.

Chcesz pracować w swoim aucie – zobacz jakie warunki musi ono spełnić abyś mógł nim jeździć. A co, jeśli Twój pojazd nie spełnia wymagań? Możesz zdecydować się na wynajem samochodu od partnera Uber, Bolt i Free Now.

Kto może zostać kierowcą Uber, Bolt, Free Now?

Wymogi dotyczące przyszłych kierowców aplikacji Bolt i Uber są następujące:

  • wiek – ukończone 20 lat,
  • dowód tożsamości,
  • ważne prawo jazdy – nie krócej niż rok,
  • zaświadczenie o niekaralności,
  • świadectwo odbycia badań lekarskich i testów psychologicznych.

Więcej na temat rozpoczęcia pracy jako kierowca taksówki przeczytasz w innych artykułach na naszym blogu: Jak zostać kierowcą Bolt? oraz Jak zostać kierowcą Ubera?

Uber

Chcesz pracować jako kierowca Ubera?

Zaczynam pracę teraz!

Czy trzeba mieć założoną działalność gospodarczą?

Nie, kierowcy pojazdów nie muszą mieć działalności gospodarczej (auto nie musi być też wyposażone w taksometr). Współpraca z Flow Apps pozwala pracować legalnie w Uber i Bolt, dodatkowo rozlicza kierowców z ich wpływów z Urzędem Skarbowym – nie musisz robić tego samodzielnie ani zatrudniać księgowej.

Podstawowe wymagania dotyczące samochodu

Odpowiedni samochód oraz jego świetny stan techniczny to podstawa pracy kierowców i gwarancja bezpieczeństwa oraz komfortu ich pasażerów. Pojazd, który kierowca jeździ dla aplikacji Bolt lub Uber powinien odznaczać się więc oczekiwanymi parametrami. Oto one.

Kraj rejestracji auta

Samochód musi być zarejestrowany w Polsce i musi mieć aktualne ubezpieczenie i przegląd techniczny.

Rocznik samochodu

Pod tym względem są pewne różnice – Bolt wymaga pojazdów nie starszych niż wyprodukowane w 2001 roku, w Uber musisz jeździć samochodem z 2003 roku lub młodszym (poza Warszawą – w stolicy akceptowane są wyłącznie auta z 2005 roku i nowsze).

Model samochodu

Modele pojazdów używanych do pracy w aplikacjach są prawie dowolne – prawie, bo firmy zastrzegają sobie prawo do odmowy współpracy z kierowcami dysponującymi określonymi modelami oraz samochodami małymi i „przestarzałymi”.

Tym, co na pewno ma znaczenie, jest natomiast ilość siedzeń dla pasażerów. Kategoria Bolt Comfort, Green, Premium oznaczają, że Twoje auto może mieć 4 siedzenia do dyspozycji pasażerów. W kategorii XL sprawdzi się kompaktowy minivan – wymaga się, aby pojazd miał 6 miejsc (+ siódme dla kierowcy). W kategorii Tesla może jeździć wyłącznie samochód marki Tesla w wersji 4 + 1.

Uber wymaga, aby w samochodzie w kategorii UberX było przynajmniej 5 miejsc (plus kierowca), a w przypadku kategorii VAN – 8 (razem z kierowcą).

Dodatkowe wymagania

Co istotne, każdy pojazd musi być wyposażony w minimum dwie pary drzwi, aby każdy pasażer mógł do niego wygodnie wsiąść i wysiąść. Samochód musi być w dobrym stanie wizualnym, bez uszkodzeń karoserii czy tapicerki. Dzięki temu samochody dostępne w aplikacji Bolt będą nie tylko bezpieczne, ale też komfortowe. Pamiętaj, że pojazd musi spełniać wszystkie wymienione wymogi.

A może wynajem auta?

A co, jeśli nie dysponujesz własnym pojazdem lub go masz, ale nie spełnia on wymagań narzuconych przez platformy? To wcale nie znaczy, że nie możesz zostać jednym z kierowców Uber lub Bolt! Skorzystaj z usługi wynajmu samochodów – znajdziesz wśród nich szeroką gamę nowych, komfortowych i bezpiecznych pojazdów spełniających wszelkie wymagania do pracy w aplikacji.

uśmiechnięty kierowca taksówki wsiadający do samochodu

Nasza flota zadowoli każdego kierowcę – chciałbyś prowadzić nowoczesny, ekologiczny i ekonomiczny samochód hybrydowy lub elektryczny? A może wolisz klasyczne rozwiązania i chcesz oferować kursy autem z silnikiem spalinowym? Do Twojej dyspozycji są pojazdy we wszystkich możliwych wersjach, także benzyna + LPG oraz hybryda + LPG – wybierz to, które najbardziej Ci odpowiada!

Korzyści z wynajmu samochodu

Najważniejszą korzyścią z wynajmu auta jest oczywiście ta, że nie musisz dokonywać szybkich napraw swojego własnego pojazdu lub, jeśli w ogóle go nie masz, kupować czy brać w leasing. Flow Apps każdemu z kierowców oferuje możliwość wyboru nowoczesnego auta w atrakcyjnej cenie, dopasowanej do jego indywidualnych potrzeb i możliwości.

Nasze samochody są regularnie serwisowane i mają aktualne ubezpieczenie – nasi kierowcy nie muszą się przejmować formalnościami, są one po stronie firmy. Kierowcy otrzymują auta zsynchronizowane z aplikacją i gotowe do natychmiastowej pracy.

Toyota

Chcesz wynająć pojazd do pracy w Uber/Bolt/Free Now?

Zobacz dostępne samochody!

Jak działa wynajem aut z Flow Apps?

To bardzo proste – wystarczy, że na stronie Flow Apps klikniesz przycisk „zarezerwuj samochód już dziś!”, lub przycisk „Zarezerwuj” znajdujący się pod interesującym Cię pojazdem. Następnie wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy, w którym prosimy Cię o podanie Twoich podstawowych danych kontaktowych. Prześlij nam formularz, a już wkrótce skontaktujemy się z Tobą i dopełnimy niezbędnych formalności, po czym będziesz mógł zacząć swoją nową pracę.

Podsumowanie

Praca w aplikacji Bolt i Uber to doskonała okazja, aby spróbować swoich sił w pracy kierowcy nowoczesnego, wygodnego auta. Dzięki naszej ofercie nie musisz już martwić się, że Twój samochód jest nie dość nowy czy dobry pod względem technicznym. To otwiera nowe możliwości również przed osobami, które nie mają własnego auta, a chciałyby zacząć zarabiać w zawodzie kierowcy. Teraz wystarczy tylko, że skontaktujesz się z nami i wybierzesz odpowiedni dla siebie model pojazdu.