Zaznacz stronę

Kierowca Ubera to niezwykle ciekawy zawód, szczególnie dla tych osób, które są otwarte, komunikatywne i lubią kontakt z innymi ludźmi. Kierowcę niewątpliwie powinna cechować też odwaga, a znajomość języków obcych jest dodatkowym atutem, szczególnie w dużych miastach. Z Uberem możesz współpracować na stałe lub zdecydować się na pracę w formie dorywczej. Jeżeli więc masz prawo jazdy, a prowadzenie auta sprawia Ci przyjemność, to idealne zajęcie dla ciebie!

Co należy zrobić, aby zostać kierowcą Ubera? Jakie warunki musi spełniać twój samochód? Sprawdź koniecznie!

Jak zostać kierowcą Ubera?

Uber działa w Polsce już od ośmiu lat. Pierwszym miastem, w którym świadczył swoje usług była Warszawa, ale obecnie znajdziemy go w wielu miejscach w naszym kraju, w tym we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Aglomeracji Śląskiej, Lublinie, Szczecinie i wielu innych. Ostatnio jednak dużo się zmieniło, bo od poprzedniego roku w życie weszła ustawa Lex Uber. Praca w Uber jest możliwa dla osób, które posiadają licencję taxi. Należy także odpowiednio oznakować swój samochód. Co więcej, każdy kierowca Ubera powinien mieć ukończone 21 lat oraz posiadać ważne prawo jazdy od co najmniej roku.

Uber

Chcesz pracować jako kierowca Ubera?

Aby rozpocząć pracę, zarejestruj się przez stronę Ubera. Wystarczy przygotować ważny dowód osobisty, prawo jazdy, a także posiadać zaświadczenie, które informuje o naszej niekaralności. Platforma poprosi nas także o zdjęcie profilowe. W środku kadru takiej fotografii musi być tylko kierowca patrzący na prost. Widoczna powinna być górna część ramion. Jeżeli wszystkie wymagane dokumenty zostaną zaakceptowane, możesz przejść do korzystania z platformy.

Kierowcy muszą posiadać odpowiednią licencję i własny samochód. Jeżeli chcesz ułatwić sobie cały proces, możesz rozpocząć współpracę z partnerem Ubera. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz zakładać własnej działalności.

mężczyzna w samochodzie

Praca kierowców Ubera przypomina pracę każdego taksówkarza, jednak jest znacznie unowocześniona, dzięki dostępnym aplikacjom. Za ich pośrednictwem możemy opłacać kursy, kontaktować się z klientami czy wystawiać opinie. Kierowcy otrzymują informację o danym kursie za pośrednictwem aplikacji i mogą akceptować przejazdy. Po zakończonych kursach wypłaty wędrują na ich konto.

Flow Apps – legalnie i bez własnej działalności gospodarczej

Chcesz dołączyć do grona kierowców Uber, ale nie wiesz, jak zacząć? Pamiętaj, że możesz pracować w pełni legalnie nawet bez zakładania własnej działalności. Flow Apps daje nam wypis z licencji oraz pełne wsparcie, od czatu na messengerze i telegramie, po infolinię i biura stacjonarne zlokalizowane w Łodzi, Warszawie oraz Krakowie. Taka współpraca gwarantuje kierowcom jasne zasady i terminowe rozliczenia, a także pozwala osiągnąć możliwie jak najwyższe przychody przy minimum formalności.

Dzięki Flow Apps kierowcy mogą pracować aż na trzech aplikacjach łącznie (Uber, Bolt, Flow Apps). Rozliczenie w takim pakiecie wynosi tylko 50 zł. Ponadto jeżeli chcesz realizować przejazdy, a nie masz możliwości korzystania z własnego samochodu, możesz wynająć go w Flow Apps w Krakowie, Warszawie oraz w Łodzi.

Flow Apps jest zaufanym partnerem flotowym m.in. Ubera i zajmuje się pośrednictwem współpracy w danych aplikacjach.

Uber z własnym autem – jakie wymagania musi spełniać pojazd?

Aby przewozić pasażerów we własnym samochodzie, niezbędne będzie jego odpowiednie dostosowanie. Upewnij się, że wybrany model spełnia wymagane przez firmę standardy. Sprawdź wcześniej, czy jest w dobrym stanie technicznym i ma ważny przegląd. Zobacz też, czy w pojeździe jest apteczka i koło zapasowe.

Pamiętaj, że w mieście nie możesz jeździć zbyt starym samochodem. W Warszawie dozwolone jest wożenie pasażerów pojazdem nie starszym niż z 2005 roku. Kraków, Poznań czy Wrocław dopuszcza auta z 2003 roku. W innym mieście te wytyczne również mogą być nieco odmienne, dlatego warto najpierw się upewnić, czy nasz samochód spełnia wszystkie wymagania.

Co więcej, twoje auto musi być zarejestrowane w Polsce na minimum 5 osób wraz z kierowcą po lewej stronie. Powinno posiadać 4/5 drzwi i nie może być przerabiane. Nie zapomnijmy też o ubezpieczeniu, licencji i stemplu taxi w dowodzie.

Jeżeli nie masz własnego samochodu, możesz liczyć także na wynajem pojazdu od Flow Apps.

Zarobki kierowców

Zarobki w Uberuzależnione od miasta, stawki czy kursu. Jeżeli jazda odbywa się w święto, zyskasz więcej, niż w tygodniu. To, ile zarobisz, uzależnione jest także od ilości kursów wykonanych w tygodniu. Osoby, które tylko sobie dorabiają, jeżdżą zazwyczaj znacznie mniej niż 40 godzin w tygodniu.

Pracując jednak minimum 40 godzin tygodniowo, możemy uzyskać całkiem spore wynagrodzenie. Za dwieście przejazdów wykonanych od poniedziałku do niedzieli, możesz otrzymać około 3 tysiące złotych, co w przeliczeniu na cały miesiąc daje nam niemałą sumę.

pasażer Ubera

Należy jednak doliczyć do tego także wydatki, m.in. na paliwo oraz przeglądy i serwisowanie samochodu, a także ubezpieczenie. Jeżeli zdecydujesz się pracować na własną rękę, wliczyć musisz jeszcze koszt prowadzenia własnej działalności.

Podsumowanie

W Polsce Uber funkcjonuje już od 2014 roku, a jego usługi obecnie są bardzo popularne w wielu większych i mniejszych miastach. Aby zostać kierowcą, musisz posiadać własne auto (lub wypożyczone) oraz spełniać kilka istotnych warunków. Jak rozpocząć pracę? Zarejestruj się na stronie Ubera i zarabiaj! Procedury dla wszystkich kandydatów wyglądają tak samo.

Bardzo atrakcyjnym finansowo pomysłem jest legalna praca na kilku aplikacjach, bez ponoszenia kosztów wynikających z prowadzenia własnej działalności, którą zapewnia Flow Apps. To ty ustalasz godziny jazdy!