Zaznacz stronę

Popularność aplikacji mobilnych przeznaczonych do przewozu osób nieustannie wzrasta. Coraz więcej Polaków zastanawia się nad podjęciem tego typu zatrudnienia. Praca jako kierowca Bolt ma wiele zalet. Jest bardzo wygodna, komfortowa oraz przynosi duże zyski. Sam przewóz przypomina podróż zwykłą taksówką. Czym dokładnie jest Bolt? Ile zarabiają kierowcy Bolta? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym poradniku!

Czym jest Bolt?

Bolt to aplikacja mobilna, umożliwiająca sprawne i szybkie zamawianie przejazdów. Świadczone usługi wyróżnia profesjonalizm, komfort, bezpieczeństwo oraz atrakcyjne ceny. Można śmiało stwierdzić, że aplikacja Bolt jest świetną alternatywą dla tradycyjnych taksówek. Aby zamówić przejazd, nie musimy kontaktować się z dyspozytornią — wszystko odbywa się z poziomu smartfona. To niewątpliwie ogromna wygoda, bowiem wystarczy kilka kliknięć, aby zamówić transport z dowolnego miejsca na mapie. Aplikacja Bolt jest bardzo prosta w obsłudze. Działa intuicyjnie, dlatego z jej obsługą bez problemu poradzi sobie każdy użytkownik.

Aplikacja Bolt, jeszcze pod nazwą Taxify, rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2016 roku. Początkowo była popularna jedynie w Warszawie. Obecnie przejazd za pośrednictwem Bolta możemy zamówić w 31 polskich miastach.

Jakie wymagania należy spełnić, aby zostać kierowcą Bolta?

Aplikacja Bolt to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie elastyczne godziny pracy, zamiast sztywnego grafiku. Jakie zatem wymagania należy spełnić, by zostać kierowcą Bolta? Pierwszym krokiem jest oczywiście rejestracja na stronie firmy. Należy uzupełnić formularz, w którym konieczne będzie podanie podstawowych informacji, tj. adres e-mail, numer telefonu oraz miasto. Po przesłaniu takiego formularza otrzymamy wiadomość zwrotną, wraz z zaproszeniem do stworzenia konta na platformie.

Do nawiązania współpracy z Bolt potrzebne będzie przesłanie skanów dokumentów, takich jak:

  • dowód osobisty (warunkiem jest ukończenie 20 roku życia),
  • prawo jazdy (należy je posiadać minimum 1 rok),
  • zaświadczenie o niekaralności,
  • zaświadczenie o przebytych badaniach medycznych i psychologicznych na kierowcę TAXI,
  • wyraźne zdjęcie kierowcy,
  • dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej bądź nawiązanie współpracy z partnerem rozliczeniowym, czyli z nami jako firma Flow Apps,
  • skan dowodu rejestracyjnego wraz z ważnym OC oraz przeglądem technicznym.
kierowca Bolta

Jak wygląda forma zatrudnienia w aplikacji Bolt?

Istnieją dwie możliwości zatrudnienia w aplikacji Bolt. Pierwszą z nich jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jeśli decydujemy się na taką formę zatrudnienia, należy pamiętać o opłacaniu podatków oraz składek ZUS. Warto także skorzystać z usług biura rachunkowego, które zajmie się prowadzeniem księgowości. Brak własnej firmy nie jest żadną przeszkodą do rozpoczęcia pracy jako kierowca Bolta. Równie dobrze możemy skorzystać za pośrednictwem partnera rozliczeniowego.

Jednym z najbardziej zaufanych partnerów biznesowych jest Flow Apps. Korzystając z usług tej firmy, nie musimy posiadać własnej działalności gospodarczej. Nie musimy też martwić się o formalności. Wszystkie rozliczenia odbywają się na podstawie umowy zawartej z Flow Apps. Praca jest w pełni legalna. Niesie za sobą mnóstwo benefitów i korzyści, takich jak: osiąganie wysokich zarobków przy minimum formalności, wszystkie możliwe ulgi, wypis z licencji taxi, a także terminowe rozliczenia. Flow Apps gwarantuje wsparcie na każdym etapie oraz jasne zasady współpracy.

bolt

Chcesz pracować jako kierowca Bolt?

Bolt – zarobki kierowcy

Wiele osób zastanawia się, ile zarabiają kierowcy Bolt? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Stawka zależy od wielu czynników, do których możemy zaliczyć m.in: ilość zrealizowanych kursów, kategorię samochodu oraz miasto, w którym jeździ kierowca. Nie bez znaczenia jest również ocena kierowcy.

Zakładając, że pracownik Bolt wykona 40-50 godzin kursów tygodniowo, może zarobić od 5000 do 8000 zł. Im większa ilość przepracowanych godzin, tym większe będą zyski. Co ciekawe, na wynagrodzenie wpływa również sposób przyjmowania płatności. Jak się okazuje, najbardziej opłacalne są transakcje gotówkowe. Zarówno Bolt, jak i Uber otrzymali dostęp do wirtualnej kasy fiskalnej, dzięki czemu płatności przebiegają szybko i bezpiecznie.

zarobki Bolt
przykładowe zarobki w Bolt

Czynnikiem determinującym wynagrodzenie kierowcy Bolt są oczywiście godziny pracy. Najwięcej zrobimy w godzinach porannych, gdy ludzie potrzebują transportu to szkoły lub pracy oraz w porze popołudniowej, kiedy chcą wrócić do domu. Praca w weekendy, a szczególnie w godzinach wieczornych, również generuje spore zyski. Jak się okazuje, bardzo duże znaczenie ma pora roku. Najmniej zamówień zanotowano w okresie urlopowym i świątecznym. W podobny sposób zarabiają kierowcy Ubera.

Dlaczego warto pracować w aplikacji Bolt?

Praca jako kierowca Bolt ma wiele zalet. Jej największym atutem są niewątpliwie elastyczne godziny pracy. Pracownicy nie muszą trzymać się sztywnie ustalonego grafiku – mogą pracować w dowolnych dniach i godzinach. Jeśli zajdzie taka potrzeba, w każdej chwili mogą zrobić sobie urlop. Praca w Bolt nie wymaga wykonywania skomplikowanych zadań. Nie jest też monotonna. To dobra opcja dla osób, które nie lubią się nudzić. Niekwestionowaną zaletą pracy w Bolt są imponujące zarobki kierowców. Istotne są również bonusy, dodatki godzinowe i wiele innych udogodnień.

Praca w Bolt jest w pełni legalna. Nawiązując współpracę z zaufanym partnerem biznesowym nie musisz martwić się o wszelkie formalności – firma zrobi wszystko za Ciebie.

Podsumowanie

Obecnie wiele osób decyduje się zostać nie tylko kierowcami Ubera, ale również Bolta. Ta stosunkowo nowa aplikacja zyskuje popularność na całym świecie. Aby rozpocząć pracę w Bolt, należy założyć konto na stronie internetowej platformy oraz przedstawić kilka niezbędnych dokumentów. Istnieją dwie formy zatrudnienia — poprzez prowadzenie własnej działalności gospodarczej bądź nawiązanie współpracy z partnerem rozliczeniowym. Zarobki w Bolt są uzależnione od czasu pracy, niemniej jednak w większości przypadków są w pełni zadowalające.