Zaznacz stronę

Praca jako dostawca Glovo to świetne rozwiązanie zarówno dla osób szukających stałego źródła dochodu jak i osób chcących dorywczo wesprzeć swój domowy budżet. Zamówienia można realizować dowolnym pojazdem — rowerem, hulajnogą, skuterem lub samochodem. Chciałbyś zacząć pracę jako dostawca Glovo, ale nie masz własnego pojazdu? A może nie chcesz używać do tego swojego samochodu? Spokojnie, istnieje proste rozwiązanie tego problemu. Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Dostawca firmy Glovo — warunki pracy

Aby zostać kurierem Glovo, trzeba spełnić kilka wymagań. Kandydat na kuriera musi przede wszystkim mieć skończone 18 lat, dysponować własnym pojazdem i mieć otwartą własną działalność gospodarczą. Jeśli zamierzasz dostarczać zamówienia samochodem, musisz przedstawić aktualne prawo jazdy kat. B. Do obsługi zamówień używa się aplikacji, dlatego niezbędny jest także sprawny smartfon z dostępem do internetu.

Aby rozpocząć pracę kuriera, wystarczy pobrać aplikację i założyć konto, uzupełniając niezbędne dane. Rejestracji można dokonać także, korzystając z usług partnera flotowego, takiego jak Flow Apps, który zajmie się wszystkimi formalnościami. Co więcej, dzięki takiej współpracy nie musisz zakładać własnej działalności. Następnym krokiem jest przejście szybkiego szkolenia i odebranie torby termicznej. Od tego momentu możesz zacząć realizować swoje pierwsze zamówienia, dostarczając jedzenie z restauracji oraz zamówienia ze sklepów.

Kurierzy Glovo szczególnie doceniają elastyczne godziny pracy, dające możliwość dopasowania pracy do indywidualnych potrzeb. Praca Glovo pozwala dostosować grafik pracy do prywatnych obowiązków, swojego planu zajęć na uczelni lub pracy na etacie — możesz realizować zamówienia według ustalonego wcześniej grafiku lub pracować w wolnych chwilach.

Na ile można liczyć?

Zarobki w Glovo są zróżnicowane, ponieważ zależą od kilku ważnych czynników. Za każde zamówienie naliczana jest tzw. stawka podstawowa, dlatego też na większe zarobki mogą liczyć osoby wykonujące regularnie większą ilość zleceń. Średnia stawka Glovo za pojedyncze zamówienie różni się w zależności od regionu. Pod tym względem na największe wynagrodzenie mogą liczyć kurierzy w województwie małopolskim, z kolei najniższe stawki obowiązują w obszarze województwa łódzkiego i lubuskiego. Oprócz stawki za każde zamówienie naliczane są także dopłaty za przejechane kilometry, nagłe zmiany dokonane w zamówieniu oraz różnorodne bonusy i wyzwania, a także napiwki. Wśród nich znajdują się na przykład dopłaty za długi czas oczekiwania w punkcie odbioru lub jazdę w deszczu.

Więcej na temat zarobków w Glovo znajdziesz w naszym artykule: TUTAJ

Okres rozliczeniowy w Glovo trwa dwa tygodnie. Wypłaty wynagrodzenia trafiają na konta kurierów w ciągu 2-3 dni od jego zakończenia.

kurier

Czym kurier Glovo może dostarczać zamówienia?

Kurierzy Glovo kojarzą się nam głównie z osobami poruszającymi się na rowerach, hulajnogach czy skuterach. Takie środki transportu są szczególnie wygodne w zakorkowanych centrach dużych miast. Jednak mają one również kilka ograniczeń. Realizacja zleceń na rowerze czy hulajnodze w zimne i deszczowe dni może być nieco uciążliwa, a dostarczanie większych zamówień może wymagać od niektórych sporego wysiłku.

Dostarczanie zamówień samochodem — czy warto?

Spora część osób decyduje się na dostarczanie zamówień samochodem. Takie rozwiązanie jest dużo wygodniejsze. Pozwala na pracę w komfortowych warunkach, niezależnie od pory roku czy warunków pogodowych. Kurierzy jeżdżący samochodem, mogą także bez większego wysiłku dostarczać większe lub cięższe zamówienia, które przewożą w bagażniku.

Osoby chcące wykorzystywać swój prywatny samochód do obsługi klientów, muszą liczyć się z kosztami eksploatacyjnymi. Ponadto są także osoby, które nie chcą lub nie mogą użytkować swojego prywatnego auta do tego celu, lub po prostu go nie posiadają. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie w takiej sytuacji. Wygodną alternatywą jest możliwość wynajmu małego i oszczędnego samochodu oferowanego przez partnera flotowego Flow Apps. Obecnie możliwość ta jest dostępna dla kurierów w 4 miastach: Warszawie, Krakowie, Łodzi i Opolu.

Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści. Oferowane samochody są dobrze wyposażone i regularnie serwisowane, a co najważniejsze spełniają wymogi określone przez aplikacje takie jak Glovo czy Uber. Dzięki nim można wygodnie i komfortowo doręczać zamówienia niezależnie od warunków pogodowych. Co więcej, większość oferowanych przez Flow Apps pojazdów ma zamontowaną instalację LPG, przez co jazda nimi jest bardziej ekonomiczna.

Dla kurierów, którzy chcą pracować w Glovo idealnym samochodem jest Skoda Citigo. Średnie spalanie tego modelu w trakcie jazdy po mieście wynosi 5-6 l LPG / 100 km. Zaletą są również względnie nieduże rozmiary tego auta, dzięki czemu łatwiej nim zaparkować. Opłata za jego wypożyczenie wynosi około 350 zł za tydzień.

kurier dostarczający paczkę

Jazda samochodem w Glovo — podsumowanie

Pracując w Glovo możesz dopasować czas pracy i zarobki do swoich potrzeb. Część osób traktuje pracę kuriera jako okazjonalne dorabianie, a dla części jest to stałe źródło dochodu. Do pracy jako kurier niezbędny jest pojazd — może to być rower, hulajnoga, skuter lub samochód. Bez wątpienia najwygodniejszym pojazdem jest tutaj samochód, umożliwiający pracę w każdych warunkach pogodowych oraz transport kilku zamówień jednocześnie. Dla niektórych osób wygodną alternatywą z pewnością jest możliwość wypożyczenia samochodu od partnera flotowego, który za określoną opłatę dba o bieżące naprawy i wysoką jakość pojazdów.