Zaznacz stronę

Praca jako dostawca jedzenia, lub kurier cieszy się coraz większym zainteresowaniem szczególnie wśród studentów, ale nie tylko. Jest to świetna forma stałego dochodu, sprawdza się również jako praca dodatkowa w celu dorobienia sobie do domowego budżetu.

Interesuje Cię praca w Glovo, ale nie wiesz, od czego zacząć? Martwisz się, ponieważ nie posiadasz własnej działalności gospodarczej – nie musisz jej mieć!

Poniżej przygotowaliśmy prosty spis rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze partnera. Czytaj dalej, w artykule wszystko wyjaśnimy!

Glovo

Chcesz pracować jako dostawca Glovo?

Co to jest Glovo?

Glovo to aplikacja, dzięki której jesteś w stanie zamówić z dostawą do domu praktycznie wszystko. Glovo nie zajmuje się wyłącznie dostawą przez kurierów jedzenia z restauracji, ale za pomocą aplikacji mobilnej można zamówić produkty oferowane przez lokalne sklepy.

Dostawcy z Glovo poruszają się na skuterach, rowerach, lub samochodami. Rozpocznij pracę wśród kierowców już dziś!

Kim jest partner flotowy?

Partner flotowy to taka firma, która współpracuje np. z Glovo – oferując usługi kurierskie. Partner flotowy to inaczej taki pośrednik pomiędzy zleceniodawcą a wykonawcą. Zatrudniają od ręki kurierów, oferując minimum formalności, następnie wypłacają pensje zgodnie z tym co znajduje się w aplikacji.

Partnerzy flotowi idealnie sprawdzają się dla osób, które nie mają, lub po prostu nie chcą zakładać działalności, a chcą pracować dla firmy kurierskiej czy też TAXI.

Na co zwrócić uwagę wybierając partnera?

Wybierając partnera, warto zwrócić uwagę na pewne aspekty, które nas osobiści dotyczą np. płatność, niskie prowizje, usługi itp. Przeczytanie pozytywnych opinii na temat partnera to tak naprawdę pierwszy punkt na naszej liście, naszym priorytetem jest ukazać inne aspekty, które są również warte uwagi.

Sposób podpisania umowy

Jeżeli nie masz czasu na jazdę po mieście w celu podpisania umowy, powinieneś zdecydować się na partnera, który oferuje opcję podpisania umów online. Jesteś typem, który woli mieć papier w ręce? Żaden problem, są partnerzy, którzy z przyjemnością zaproszą Cię do biura stacjonarnie, aby podpisać umowę.

umowy online

Czy można pracować na kilku aplikacjach kurierskich i taxi?

Oczywiście, że tak, możesz pracować na kilku aplikacjach jednocześnie. Możesz korzystać z aplikacji dla kierowców: Uber, Bolt, Free Now, lub aplikacji kurierów: Glovo, Uber Eats, Bolt Food, Xpress delivery, Lola Market, oraz innych aplikacji.

Jeżeli opracowaliśmy system współpracy między tymi aplikacjami, to możemy zwiększać swoje dochody maksymalnie! Zarobki w Glovo możesz połączyć z zarobkami w aplikacjach Uber Eats, Wolt i innymi, dzięki temu to Ty tak naprawdę decydujesz ile, będziesz zarabiać!

Czy trzeba mieć własną działalność?

Jeżeli chcesz zostać dostawcą Glovo, możesz pracować na własnej działalności– jeżeli ją posiadasz. Jeżeli nie to możesz zacząć pracę u partnera, na podstawie umowy zlecenie.

Jest to świetna opcja dla studentów, którzy nie muszą marnować czasu na formalności, ponieważ to partner odprowadza podatki, pobierając drobną prowizję za każdy okres rozliczeniowy. Gwarantuje to oszczędność czasu i pieniędzy.

Wsparcie podczas procesu rejestracji konta

Podczas wyboru partnera poszukaj takiego, który zapewni Ci wsparcie od pierwszego kontaktu. Pomoże przejść Ci cały proces rejestracji i podpisania umów, za pomocą komunikatorów, oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych z wykorzystaniem podanego telefonu, lub adresu email.

Niezwykle ważna jest pomoc podczas procesu rejestracji konta. Musisz mieć pewność, że otrzymasz pełne wsparcie w trakcie pracy. Dział Obsługi jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, pomoże Ci rozwiązać problemy, lub pokieruje kiedy na drodze wystąpią nieprzewidziane sytuacje.

Indywidualne podejście

Czy jesteś osobą lubiącą studenckie życie, czy też pracownikiem na cały etat- każdy chce pracować na własnych zasadach. Ważne jest, aby rozpocząć współpracę z takim partnerem, który pozwoli w pełni wykorzystać Twój czas.

System wypłaty

Każdy partner realizuje przelew w innym terminie. Niektórzy reklamują się „przelewy realizujemy tuż po otrzymaniu pieniędzy”, ale warto mieć na uwadze, że należy wypracować jakąś kwotę minimalną, aby uzyskać ten przelew. Czasami jest to 50zł, u innych może być mniej- jeżeli nie uda nam się wypracować tej kwoty, to nic- przechodzi ona na kolejny okres rozliczeniowy.

przelewy na czas

System rozliczeniowy online

Jeżeli lubimy internetowo wszystko załatwiać, to zacznij pracę najlepiej u największych firm rozliczeniowych, którzy stawiają na rzetelne rozliczenia, terminowe przelewy, oraz niskie prowizje za wykonywane przez nas usługi.

Panel kierowcy

Większość partnerów posiada aplikację wyposażoną w panel kierowcy, dzięki któremu możesz stale śledzić swoje rozliczenia i płatności. Każdy kierowca w aplikacji może sprawdzić, na jakim etapie jest jego rozliczenie, oraz jaka będzie wysokość jego wynagrodzenia i kiedy wpłynie na konto. Aplikacje takie służą do tego, uprościć wszelkie formalności i usprawnić kontakt między kierowcą a partnerem.

Korzyści dla kierowców taxi

Chcący pracować jako kierowca taxi, warto sprawdzić jakie korzyści oferują różni partnerzy. Dla kierowców TAXI – Bolt Food, Free Now, Lola Market, Xpress Delivery, Uber Eats, oraz innych aplikacji, możliwe jest otrzymanie kart paliwowych, rabaty na paliwa i myjnie samochodowe. Fajną opcją jest to, że niektórzy umożliwiają wypożyczenie kasy fiskalnej, taksometrów, wypis z licencji Taxi itp.

Dodatkowe korzyści

Podczas wyboru partnera warto zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści, jakie oferuje i jakie nas osobiście interesują. Jeżeli zdecydujesz się używać własnego samochodu do pracy to, niektórzy partnerzy pozwolą rozliczyć Ci koszty paliwa.

Inne korzyści, na jakie możesz liczyć:

  • rozliczenie eksploatacji samochodu;
  • karty paliwowe;
  • karty sportowe;
  • zniżki na części samochodowe;
  • obniżoną cenę ubezpieczenia OC i AC
  • system poleceń wewnątrz firmy;
zniżki na paliwo

Wsparcie dla obcokrajowców

Jeżeli jesteś obcokrajowcem, wybierając partnera, zdecyduj się na takiego, który będzie mógł zatrudnić Cię legalnie i pomoże Ci w procesie legalizacji pobytu.

Zatem jakiego partnera wybrać?

Jeżeli nie chcesz zakładać działalności, to z pewnością powinieneś zdecydować się na partnera flotowego. Przy wyborze najlepiej kierować się tym na czym Tobie zależy, czy będzie to najtańsze rozliczenie, największa liczba rozliczonych osób, czy też fakt, aby wszystko było rozliczane przez aplikację. Dokonując wyboru, warto kierować się wskazówkami wymienionymi wyżej