Zaznacz stronę

Intensywny rozwój aplikacji takich jak Bolt sprawił, że przemieszczanie się po mieście jest szybsze i wygodniejsze. Dzięki łatwym w obsłudze aplikacjom wiele osób wybiera właśnie te usługi transportowe, zamiast tradycyjnych taksówek czy komunikacji publicznej. Aplikacje do zamawiania przejazdu to nie tylko korzystne rozwiązanie dla pasażerów, ale również ciekawa opcja pracy.

Jak wygląda praca kierowcy Bolt? Jakie wymagania musi spełniać kandydat na kierowcę? Jeśli myślisz o tym, żeby zostać kierowcą Bolt, koniecznie przeczytaj nasz artykuł, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.

 Bolt – jak działa i do czego służy?

Aplikacja ta została stworzona w 2013 przez estońskiego studenta i szybko zyskiwała na popularności, obsługując kolejne miasta na całym świecie. W 2017 dotarła również do Polski. Obecnie z aplikacji Bolt można korzystać już w ponad 40 polskich miastach, a grono jej stałych klientów ciągle się powiększa.

Bolt to firma świadcząca usługi przewozu osób, zamawiane przez mobilną aplikację o tej samej nazwie. Aplikacja Bolt w łatwy i szybki sposób łączy pasażera zamawiającego przewóz z najbliższym dostępnym kierowcą. Odbywa się to na podstawie danych lokalizacyjnych z ich smartfonów. Aby zamówić kierowcę, konieczne jest pobranie aplikacji, która służy również do wygodnego płacenia za przejazdy.

Jak zacząć pracę w Bolt?

Praca w Bolt to atrakcyjne rozwiązanie dla wielu osób. Elastyczne godziny pracy sprawiają, że jest to zajęcie zarówno dla osób szukających stałej pracy, jak i osób, które są zainteresowane dorywczą formą zarabiania pieniędzy w wolnym czasie.

Rozpoczęcie pracy jako kierowca w Bolt nie jest zbyt skomplikowane. Jednak, aby nim zostać, każdy kandydat musi spełnić określone wymagania:

  • być pełnoletnim,
  • posiadać prawo jazdy kategorii B,
  • mieć samochód.

Rejestracji można dokonać przez internet, wchodząc na stronę firmy Bolt. Ponadto należy przedstawić także dokumenty takie jak zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenie lekarskie, dowód rejestracyjny, dowód posiadania ubezpieczenia OC oraz aktualne zdjęcie. Ponadto wymagane są również dokumenty dotyczące prowadzenia własnej działalności gospodarczej, czyli wpis do CEIDG i KRS, nadanie VAT i numer NIP.

kierowcy bolt

Współpraca z partnerem flotowym

Jeśli chcesz zostać kierowcą Bolta, ale nie chcesz zakładać własnej działalności gospodarczej, możesz skorzystać z usług i pomocy partnera flotowego Flow Apps. Taka współpraca stanowi spore ułatwienie i niesie za sobą wiele korzyści.

  • Nie musisz zakładać własnej działalności – Flow Apps gwarantuje możliwość wykonywania przewozów na podstawie jasnej i przejrzystej umowy – nie musisz martwić się o skomplikowane formalności czy faktury.
  • Możesz wypożyczyć samochód – osoby, które nie posiadają swojego samochodu, mogą skorzystać z opcji wypożyczenia auta we Flow Apps.
  • Atrakcyjne zarobki – jako sprawdzony partner oferujemy swoim pracownikom atrakcyjne stawki oraz dodatkowe bonusy. Więcej informacji na temat zarobków kierowców Bolta znajdziesz w artykule „Ile zarabia kierowca Bolt?” .
  • Terminowe wypłaty – współpracując z Flow Apps masz gwarancję szybkich i terminowych wypłat bezpośrednio na Twoje konto bankowe.
  • Niska prowizja – naszym kierowcom oferujemy obecnie najtańsze rozliczenia na rynku. Rozliczenie 3 aplikacji kosztuje jedynie 50 zł.
  • Praca w kilku aplikacjach – wybierając Flow Apps możesz pracować jako kierowca lub kurier w kilku aplikacjach jednocześnie, co daje dostęp do większej ilości zleceń.
jak zostać kierowcą bolta

Aplikacja Bolt

Niewątpliwą zaletą korzystania z usług Bolta jest nowoczesna aplikacja – łatwa w obsłudze zarówno dla pasażerów, jak i kierowców. Można z niej korzystać na wszystkich urządzeniach z systemami Android oraz iOS posiadających kartę sim. 

 Realizacja kursów przez aplikację Bolt

Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji Bolt i rejestracja, podczas której podajemy wymagane dane osobowe i kontaktowe, wybieramy partnera flotowego i przesyłamy wymagane dokumenty. Po pomyślnym przejściu tego etapu i otrzymaniu wypisu na licencję taxi możesz zacząć realizować pierwsze kursy.

Dzięki aplikacji zarówno kierowca, jak i pasażer mogą poznać koszt za przejazd jeszcze przed rozpoczęciem kursu. W tym celu pod uwagę brana jest długość najkrótszej trasy od miejsca odbioru pasażera do adresu docelowego. Aplikacja uwzględnia także przystanki wskazane przez pasażera, informacje o natężeniu ruchu drogowego oraz określa czas trwania podróży. Po skończonym kursie aplikacja wysyła informację do wirtualnej kasy fiskalnej, która wystawia e-paragon.

W zakładce „Saldo kierowcy” możesz w każdej chwili sprawdzić poziom swoich zarobków netto i brutto. W Saldzie kierowcy dostępna jest także dokładna historia zarobków z podziałem na miesiące, tygodnie i dni.

Jako kierowca możesz zaznaczyć w aplikacji opcję „Przejazdy pod rząd”, dzięki której można przyjąć kolejny kurs, jeszcze zanim skończy się obecny. Dzięki temu można uniknąć czekania na zlecenia.

Dzięki aplikacji dostajesz także informacje o trwających oraz nadchodzących bonusach, co ułatwia wydajne planowanie godzin pracy i częstotliwości kursów.

W aplikacji znajduje się także zakładka „Twoje statystyki”, w której możesz sprawdzić dokładnie swoją aktywność – liczbę kursów przyjętych, odrzuconych i niezaakceptowanych. Są tutaj również podane najczęstsze powody anulowania kursów.

Za pomocą aplikacji możesz także skontaktować się z pasażerem – do dyspozycji są bezpieczne połączenia VOIP oraz zwykłe połączenia telefoniczne, podczas których nr telefonu kierowcy jest maskowany przez numer stacjonarny.

płatności za przejazd

Zamawianie przejazdu w aplikacji Bolt

Podczas korzystania z aplikacji należy pamiętać o włączeniu dostępu do lokalizacji. Po otwarciu aplikacji na ekranie ukaże się mapa z Twoją lokalizacją oraz okno do wpisania adresu docelowego. Po jego uzupełnieniu aplikacja przedstawi listę dostępnych kierowców oraz ceny poszczególnych kursów. Koszt przejazdu ustalony jeszcze przed jego rozpoczęciem, co sprawia, że nie zostaniesz oszukany przez nieuczciwego kierowcę, który zawyży cenę na końcu kursu. Cena może ulec zmianie jedynie wtedy, gdy pasażer zmieni cel podróży lub trasę przejazdu.

Następnie możesz wybrać rodzaj pojazdu np. green – samochód elektryczny lub hybryda, comfort – pojazd o podwyższonym komforcie czy kategoria Bolt Pets – dla kursów ze zwierzętami. Ostatnim krokiem jest wybór płatności i akceptacja wybranego kursu.

Opłata za kurs zostanie pobrana z konta dopiero po dojechaniu do celu. Każdy pasażer może wyrazić swoją opinię i wystawić ocenę kierowcy.

kobieta czekająca na taryfę

 Podsumowanie

Korzystając z usług firmy Bolt możemy sami w szybki i łatwy sposób zamówić przejazd, którego cenę znamy już przed jego rozpoczęciem. Nie musimy czekać na połączenie z dyspozytornią czy martwić się wygórowaną ceną kursu. Zalety te sprawiają, że coraz więcej osób wybiera Bolta zamiast klasycznych taksówek.

Kluczowym elementem usług przewozowych Bolt jest nowoczesna i intuicyjna aplikacja, dzięki której pasażerowie mogą łatwo zamówić przejazd, a kierowcy moją szybki wgląd do swoich statystyk oraz wielu przydatnych funkcji ułatwiających planowanie pracy.