Zaznacz stronę

Na rynku funkcjonuje obecnie kilka taksówkarskich aplikacji – Free Now, Uber i Bolt. Wszystkie one oferują usługi przewozu osób – wystarczy tylko zamówić przejazd zaznaczając w aplikacji miejsce odbioru pasażera oraz miejsce docelowe i poczekać na przyjazd kierowcy. Która z nich jest lepsza z punktu widzenia kierowcy i pasażera? A może wcale nie trzeba wybierać między nimi?

Uber i Bolt – który jest lepszy z perspektywy kierowcy?

Proces rozpoczęcia pracy jako kierowca Bolta i Ubera jest podobny w obydwu aplikacjach – musisz wysłać formularz zgłoszeniowy, dołąrczyć wymagane dokumenty (prawo jazdy i dowód osobisty) i czekać na przesłanie umowy. Kiedy wszystkie formalności zostaną dopełnione, należy pobrać aplikację i założyć konto w niej, a następnie poczekać na swój pierwszy przejazd. Z punktu widzenia kierowców rozpoczęcie pracy jest więc bardzo proste. W której aplikacji – Uber czy Bolt – lepiej zacząć?

Zalety pracy dla Bolta

Bolt świadczy usługi przewozu osób i możesz pracować w niej bez konieczności ustalania grafiku – nie obowiązują Cię minimalne limity przepracowanych godzin ani ograniczenia dotyczące dni i pory pracy. Jednym słowem, masz swobodę – po prostu odpalasz samochód wtedy, kiedy Ci to pasuje i ruszasz w drogę.

bolt

Chcesz pracować jako kierowca Bolt?

Zaczynam pracę już dziś!

Zalety pracy dla Ubera

W przypadku Ubera zasady dotyczące swobody pracy są podobne. Kierowca nie ponosi praktycznie żadnego ryzyka, nie podlega też kontroli pracodawcy, ma za to możliwość wypracowania atrakcyjnego wynagrodzenia. W praktyce oznacza to, że możesz pracować na etacie, a po pracy lub w weekendy – dorabiać do podstawowego wynagrodzenia. Nie musisz też zakładać działalności.

Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż to Uber cieszy się większą popularnością i ma większe grono klientów. Oferuje usługi nie tylko w wielkich metropoliach – Warszawie, Krakowie czy Trójmieście, ale także w mniejszych, np. Olsztynie, Płocku czy Koszalinie. Masz więc większe bezpieczeństwo, jeśli chodzi o ilość zamówień – w godzinach szczytu trudno nie „złapać” przejazdu.

Uber

Chcesz pracować jako kierowca Ubera?

Zaczynam pracę teraz!

Którą aplikację wybrać?

Zastanawiasz się, czy wolisz dołączyć do kierowców, który pracują w Bolt, czy jednak Uber? Właściwie nie musisz wybierać – możesz oferować przejazdy w obydwu aplikacjach. Te usługi pozwoli Ci połączyć pośrednik Flow Apps, a korzystając z jego usług płacisz tylko 50 zł za korzystanie z trzech aplikacji – Free Now, Uber i Bolt. Warto więc pobrać wszystkie aplikacje i nie tracić czasu na czekanie na zamówienie.

Jeśli jednak z jakichś powodów chcesz lub możesz pracować jako kierowca z jedną tylko aplikacją, to najbardziej godną uwagi będzie praca w Uber – niska cena przejazdów i liczne zniżki dla klientów sprawiają, że to właśnie on ma większy zasięg, a więc nie będziesz się nudził za kierownicą. Uber szczególnie dba też o bezpieczeństwo swoich kierowców – każdą nieprzewidzianą czy awaryjną sytuację mogą oni natychmiast zgłosić poprzez aplikację.

Przeczytaj także: Zarobki w Uber – ile można zarobić?

Uber i Bolt – która aplikacja jest lepsza dla klienta?

Z tanich przejazdów Uberem i Boltem korzystają ludzie w całej Polsce. I nie bez przyczyny – niski koszt przejazdu, brak problemów z zamówieniem przejazdu (wystarczy mieć telefon z dostępem do Internetu oraz pobrać aplikacje), wygodne i nowoczesne samochody oraz krótki czas oczekiwania na przyjazd zamówionej taksówki. To silne strony usług Ubera i Bolta.

Zarówno w przypadku Bolta jak i Ubera jedynym, co musisz zrobić, aby zamówić przejazd, jest pobranie aplikacji, określenie miejsca docelowego i oczekiwanie na przyjazd samochodu z kierowcą. Czas od złożenia zamówienia do przyjazdu auta wynosi zaledwie kilka minut – przykładowo w Warszawie na taxi czeka się nawet kwadrans, a na Ubera około 3 minut.

kierowca i pasażerka jadący taksówką

Zamawiając taksówkę, na pewno zastanawiasz się, ile zapłacisz za przejazd? Według wielu użytkowników, Uber jest nieco tańszy niż Bolt, a dodatkowo oferuje swoim pasażerom kilka ciekawych opcji dodatkowych.

Dodatkowo aplikacja Uber wyświetli informację, jaki będzie koszt przejazdu – tylko od Ciebie zależy, czy go zaakceptujesz. Nie musisz tego robić, jeśli stawka jest dla Ciebie za wysoka.

Warto też wiedzieć, że Uber kładzie szczególny nacisk na wysokie standardy bezpieczeństwa, zarówno swoich pracowników, jak i pasażerów. W aplikacji znajdziemy więc przycisk umożliwiający wezwanie służb ratunkowych, opcję udostępniania trasy bliskim oraz śledzenie pojazdów przez GPS. Zanim zamówisz samochód, możesz też poznać jego kierowcę, sprawdzając jego imię, zdjęcie profilowe i dane pojazdu.

Podsumowanie

Obecnie, dzięki aplikacjom obsługiwanym za pomocą smartfonów, podróżowanie po mieście jest znacznie łatwiejsze niż dotychczas. Żaden z pasażerów nie musi się martwić, że przyjdzie mu czekać kilkanaście minut na przyjazd taxi. To również spore ułatwienie dla kierowców taksówek, którzy wciąż przejmują kolejne zlecenia i zarabiają, zamiast godzinami stać na postojach.

Z punktu widzenia kierowcy auta pozostaje więc tylko jedno pytanie – czy lepiej jeździć z Boltem, czy z Uberem. Obecnie jednak nie ma konieczności podejmowania takiego wyboru, bowiem nic nie stoi na przeszkodzie, aby świadczyć usługi przewozu osób w ramach obydwu. Jeśli dodamy do tego jeszcze trzecią aplikację – Free Now – to mamy gotowy przepis na finansowy sukces w zawodzie kierowcy taksówki.