Dostawa jedzenia pod wskazany adres? Aktualnie nie ma z tym najmniejszego problemu. Pandemia dodatkowo przyczyniła się do rozwoju tej usługi. Na rynku działa aktualnie wiele firm, które zajmują się dostawami posiłków.

W tym poradniku przyjrzymy się zarobkom, jakie można osiągnąć, pracując jako dostawca w Uber Eats!

Jak działa Uber Eats – praca kuriera Uber Eats

Nie ulega wątpliwości, że praca Uber Eats zyskuje na popularności nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Jak to działa? Klient zamawia posiłek z danej restauracji i oznacza dostawę przez Uber Eats. Kurier, odbiera zamówienie od restauracji, która je przygotowuje i dostarcza pod wskazany adres.

Niejednokrotnie w mieście można było zauważyć pędzącego na rowerze kuriera z dużym plecakiem i reklamą Uber Eats. To właśnie był omawiany dostawca. Z pewnością zauważyłeś też, że kurierzy nie posługują się jednym środkiem transportu – możemy spotkać ich pędzących na rowerach, skuterach, samochodem czy nawet na hulajnodze.

Jak zostać kurierem?

Zastanawiacie się zapewne, jakie warunki trzeba spełniać, by móc zostać kurierem Uber Eats. Otóż właściwie należy posiadać ukończone 18 lat, telefon z systemem operacyjnym Android lub iOS, jak również prawo jazdy, jeżeli będziemy chcieli poruszać się samochodem, czy motocyklem.

Uber Eats

Chcesz pracować jako dostawca Uber Eats?

Przyda się także łatwość w nawiązywaniu kontaktów, gdyż jednak jest to praca związana z klientami. Ponadto wysoka kultura osobista, uczciwość itp. Oczywiście znajomość topografii miasta również będzie atutem.

Zastanawiasz się jak rozpocząć taką współpracę? Okazuje się, że nie ma w tym nic trudnego. Spójrz poniżej!

Cały proces rozpoczęcia pracy w Uber Eats opisany został na naszej stronie poświęconej aplikacji: https://flowapps.pl/praca/kurier-uber-eats/

Cała procedura rozpoczęcia współpracy jest bardzo prosta! Wystarczy przesłać niezbędne dokumenty, podpisać umowę i odebrać termiczną torbę. Po tych czynnościach dołączysz do floty kurierów Flow Apps w Uber Eats!

Kolejnym krokiem jest aktywowanie aplikacji, po czym możesz być już gotowy do przyjmowania pierwszych zleceń! Jak widać, jest to naprawdę minimum formalności, poza tym mamy gwarancję elastycznych godzin pracy i niezłych zarobków, o czym poniżej.

uber eats

Praca dostawcy Uber Eats

Na pewno należy zaznaczyć, że zajęcie to jest świetne dla osób, które chciałyby pogodzić pracę z nauką. Na pierwszy rzut nasuwają się oczywiście studenci. Jest tak dlatego, że zajęcie to gwarantuje elastyczne godziny pracy. Ponadto praca ta, może być traktowana jako praca na pełen etat.

Uber Eats – zarobki 2024

Jeżeli zainteresowała Cię ta praca, chciałbyś się tym zająć, rozważ na początek współpracę. Konkretnie mowa o współpracy z partnerem rozliczeniowym, jakim jest np. Flow Apps. Dzięki takiej współpracy będziemy mieć pewność, że pracujemy legalnie, wynagrodzenie otrzymamy bez zbędnych przeszkód i w szybkim tempie. Natomiast jeżeli chodzi o fiskusa, rozliczymy się na podstawie PIT, czyli z użyciem minimum formalności.

Warto dodać, że wynagrodzenie wypłacane jest cotygodniowo, oraz jako dostawca Uber Eats można zarabiać za każdy przejechany kilometr. To nie wszystko, gdyż pensja niekiedy powiększana jest o bonusy.

Czas przejść do najważniejszego punktu tego poradnika.

Uber Eats

Chcesz pracować jako dostawca Uber Eats?

Ile razy zastanawiałeś się, ile właściwie może zarabiać ten rowerowy dostawca z dużym plecakiem?

Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Na wstępie należy zaznaczyć, że zarobki dostawcy Uber Eats uzależnione są od kilku czynników. Do takich zaliczyć należy ilość przyjmowanych zamówień, czy chociażby tryb pracy. Nie można także nie wspomnieć o mnożnikach, czyli pomnożonym przychodzie. Warto wiedzieć, że omawiane mnożniki są różne w zależności od miast. Ponadto pracując z Flow Apps, dane mnożniki godzinowe są zależne od zapotrzebowania.

Przyjmuje się jednak, że orientacyjna stawka mnożników oscyluje w około 1,1-1,6. Można to w prosty sposób wytłumaczyć. Otóż chodzi o to, że np. jeżeli dostawca zarobi 10 zł, należy to pomnożyć przykładowo przez 1,6 i wtedy otrzymamy pomnożony przychód w kwocie 16 zł.

Średnie zarobki na godzinę w Uber Eats 2024

Analizę zarobków kurierów Uber Eats w 2024 roku przeprowadziła firma MB Partner, dzięki czemu mamy możliwość poznać średnią stawkę za godzinę, czyli to, co najbardziej interesuje każdą osobę chcącą rozpocząć pracę w aplikacji.

W 2024 roku średnia stawka za godzinę pracy w Uber Eats w Polsce wynosi 41,66 zł brutto!

Średnia stawka za godzinę – lista województw 2024:

Poniżej przedstawiamy listę województw, które zostały ujęte w analizie (podane stawki godzinowe to kwoty brutto):

 • wielkopolskie: 59,50 zł
 • dolnośląskie: 59,00 zł
 • małopolskie: 58,90 zł
 • podkarpackie: 49,90 zł
 • mazowieckie: 48,50 zł
 • podlaskie: 43,90 zł
 • łódzkie: 42,60 zł
 • pomorskie: 42,00 zł
 • lubelskie: 33,30 zł
 • kujawsko-pomorskie: 33,00 zł
 • warmińsko-mazurskie: 32,60 zł
 • śląskie: 29,20 zł
 • świętokrzyskie: 25,80 zł
 • zachodniopomorskie: 25,10 zł

Województwo opolskie i lubuskie nie zostało ujęte w analizie ze względu na zbyt małą ilość danych dot. zrealizowanych dostaw. Źródło: MB Partner – zarobki w Uber Eats

W Uber Eats można zarobić naprawdę niezłe pieniądze!

Jeżeli podejmie się współpracę z Flow Apps, stawka godzinowa może wynosić ponad 40 zł w zależności od efektywności pracy. Nie jest to mało. Tym bardziej, jeżeli przeliczymy stawki te na ilość przepracowanych godzin w całym tygodniu. Przyjmując, że kurier Uber Eats, średnio przepracowuje około 40-50 godzin tygodniowo, zarobki dostawcy mogą osiągnąć naprawdę niezłą sumę. Konkretnie można w ten sposób zarobić nawet 6500 – 8000 złotych miesięcznie wzwyż!

Oczywiście należy wziąć pod uwagę także, napiwki, mnożniki i inne dodatki. Warto również pamiętać o tym, że im więcej będzie przepracowanych godzin, tym większe będą zarobki. Dla zmotywowania można wspomnieć, że dla niektórych, zarobki rzędu 9000 złotych w miesiącu nie stanowią problemów. Nieźle prawda?

Gwarantowane stawki godzinowe

Pracując jako dostawca w Uber Eats, należy wiedzieć, że ma się gwarantowane godzinowe stawki, questy, czy chociażby napiwki. Warto także odnotować, że kierowcy mogą liczyć na bonusy pogodowe. Dla przykładu kiedy warunki pogodowe ulegną pogorszeniu, dostawca otrzymuje wiadomość z informacją o tym, że stawka została podniesiona o kilka złotych.

Wymienione wcześniej questy polegają na zwiększaniu zarobku. Włączane są w poniedziałki i trwają 7 dni. Jeżeli kurier ukończy określoną liczbę dostaw w queście, otrzyma dodatkową premię.

Przykładowo:

Quest polega na wykonaniu 60-ciu przejazdów. Za jego wykonanie można otrzymać bonus w postaci 100 zł. Ma się na to czas od poniedziałku do niedzieli, włącznie z tym dniem, czyli łącznie 7 dni. Po wykonaniu questa, dane 100 zł przypisywane jest do konta.

Sprawdź, czy praca w Uber Eats jest dla Ciebie

Jak widać, fach ten jest całkiem opłacalny dla wielu osób. Zdecydowanie za zaletę można uznać elastyczne godziny pracy, jak również cotygodniowe wynagrodzenia, co zostało wspomniane wcześniej. Jest to niewątpliwie ogromny plus dla wielu osób. Np. takich, które potrzebują w szybki sposób zarobić nieco gotówki.

Ponadto praca ta, umożliwia przemieszczanie się wybranym przez siebie środkiem transportu. Nie ma nic narzucanego z góry w tej kwestii.

Również warto dodać, że współpraca z partnerem rozliczeniowym takim jak Flow Apps będzie dodatkowym atutem, chociażby z uwagi na wiele udogodnień, które poprzez wspomnianą współpracę otrzymujemy.

Podsumowanie

Chcesz pracować jako dostawca Uber Eats? Jeżeli tak, już wiesz, od czego zacząć. Jak widać, nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy zacząć od prostej rzeczy, czyli zainstalować aplikację Uber! Zacznij zarabiać kilka tysięcy złotych miesięcznie, będąc dostawcą Uber Eats!