Zaznacz stronę

Dostawcy jedzenia aplikacji Uber Eats powinni używać specjalnej torby termicznej. Jej brak może skutkować nie tylko niezadowoleniem klientów z zimnego posiłku, ale również niekiedy odmową wydania jedzenia przez daną restaurację. Dlatego też odpowiednia ochrona termiczna dostarczanych posiłków to absolutna podstawa. Sprawdź najważniejsze informacje o torbach Uber Eats!

Czy każdy dostawca aplikacji Uber Eats musi mieć torbę termiczną?

Ciekawostką jest fakt, że sama firma Uber nie wymaga od kurierów posiadania specjalnej torby ochronnej na żywność. Na ich stronie znajdziemy jednak informację zachęcającą osoby świadczące dowozy jedzenia do jej używania. Dotyczy to szczególnie tych, którzy na środek transportu wybierają rower lub skuter, z racji większego narażenia posiłków na zimno, deszcz, czy gwałtowne ruchy.

Niemniej jednak, warunki realizacji dostaw jedzenia mogą być dyktowane nie tylko przez samą firmę Uber. Niekiedy należy podporządkować się innym podmiotom np. zatrudniającemu nas partnerowi lub restauracjom, dbającym o wysoką jakość swoich posiłków na dowóz. Może się więc zdarzyć sytuacja, w której restauracja odmawia wydania jedzenia z racji braku torby termicznej.

Warto mieć na uwadze, że w aplikacji Uber Eats ogromną rolę odgrywają oceny każdego z kurierów. Jeśli są one ustawicznie negatywne, taka osoba może stracić możliwość wykonywania dowozów, a tym samym pozbawić się pracy. Można więc przewidzieć, że dostarczając zimne jedzenie, raczej nie możemy liczyć na pięć gwiazdek. Dlatego zakup właściwej torby termicznej to must-have każdego szanującego się dostawcy.

Czy torba termiczna musi mieć logo Uber Eats?

Skoro sama torba nie jest obowiązkowa, okazywanie loga również nie jest konieczne. Oczywiście zaopatrzenie się w zieloną torbę firmową jest w dalszym ciągu rozwiązaniem rekomendowanym.

Warto rozważyć inwestycję w oficjalną torbę z logiem, z racji tego, że są to wygodne modele wyposażone w przemyślane rozwiązania, jak np.:

 • odblaski zwiększające bezpieczeństwo kuriera,
 • dodatkowe zabezpieczenia zamknięć,
 • paski mocujące wokół talii,
 • tace separacyjne i podział na kieszenie,
 • ściągacze i rzepy na kubki.

Jak zweryfikować torbę termiczną w aplikacji?

Każdą torbę ochronną, którą chcemy wykorzystać do realizowania dostaw jedzenia, należy uprzednio zweryfikować w aplikacji. Proces ten polega na przesłaniu zdjęć torby termicznej zarówno w formie otwartej (z widoczną izolacją), jak i zamkniętej. Na zdjęciach wraz z torbą powinien znajdować się dowód tożsamości. Torby bez izolacji, brudne lub uszkodzone nie przechodzą weryfikacji pozytywnie.

kurier wiozący zamówienie Uber Eats

Jaki model torby termicznej wybrać?

Rodzaj torby termicznej należy dobrać do sposobu realizacji dostaw, czyli środka transportu, którym dysponujemy. Jeśli rozwozimy jedzenie rowerem lub skuterem, musimy wybrać plecak. Natomiast jeżeli wykorzystujemy w tym celu samochód, to wystarczą torby termoizolacyjne „do ręki”.

Wśród oficjalnych toreb aplikacji Uber Eats dostępne są:

 • Plecak teleskopowy — Poza izolacją termiczną torba pozwala na dopasowanie jej pojemności do zamówienia. Dzięki funkcji rozszerzania w razie potrzeby bez trudu można przewozić większe produkty żywnościowe (np. pizza), jak również pakować je od boku.
 • Plecak w formie kostki — To najprostsza w konstrukcji, a zarazem najchętniej wybierana torba. Jest pojemna i wygodna w użytkowaniu. Produkty żywnościowe wkładane są do środka od boku. Służy do dowozów małych i średnich zamówień.
 • Torba samochodowa — Występuje w formie sześciennej kostki pakowanej od góry. Pozwala przewozić naprawdę spore zamówienia.
Uber Eats

Chcesz pracować jako dostawca Uber Eats?

Gdzie kupić torbę termiczną Uber Eats?

Torbę termoizolacyjną Uber Eats można zakupić na oficjalnej stronie firmy. Jeśli jednak nawiążecie (lub nawiązaliście) współpracę z Flow Apps, możecie otrzymać ją bezpośrednio od nas jedynie za cenę kaucji zwrotnej! Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: https://flowapps.pl/praca/kurier-uber-eats/.

Niekiedy oferty sprzedaży toreb Uber Eats pojawiają się na różnych portalach aukcyjnych. Decydując się tego typu na zakup, należy zachować ostrożność, a także upewnić się, że torba jest nowa lub w stanie idealnym. Pamiętajmy, że zniszczone i brudne torby nie przechodzą weryfikacji w aplikacji.

jedzenie z restauracji zapakowane w torbie termicznej

Ile kosztuje torba termiczna Uber Eats?

Używane modele torb Uber Eats można znaleźć za mniej niż 200 złotych. Natomiast nowa torba to koszt od 300 zł wzwyż, w zależności od modelu.

Torby termiczne Uber Eats — jak używać?

 1. Odbierając posiłki z restauracji, należy upewnić się, że są one szczelnie zabezpieczone przed ewentualnym rozlaniem się, wyciekaniem, wysypaniem itd.
 2. Należy ułożyć opakowania z jedzeniem w torbie tak, aby podczas transportu pozostawały w bezruchu. Najlepiej użyć do tego pasków, ściągaczy czy separatorów.
 3. Jeżeli transportowane są posiłki dla osób z ograniczeniami dietetycznymi lub wynikającymi ze światopoglądu, należy upewnić się, że zostały one właściwie odgrodzone od zamówień zawierających niepożądane produkty.
 4. Warto na bieżąco utrzymywać torbę w czystości, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. W razie potrzeby zastosować dezynfekcję.
 5. Jeżeli torba jest uszkodzona, należy zaprzestać jej stosowania, aby nie narażać posiłków na upadek lub utratę właściwości fizycznych i termicznych.

Uber Eats Torba termiczna — Podsumowanie

Mimo że używanie torby termicznej nie jest obowiązkowe, mając na uwadze zadowolenie klientów, warto się w takową zaopatrzyć. Torbę Uber Eats można kupić na oficjalnej stronie lub wynająć u partnera. Dzięki niej kurier ma pewność, że zamówienie będzie dostarczone ciepłe i bezpieczne, jak również może liczyć na wysokie oceny w aplikacji.