Zaznacz stronę

Aplikacja Uber służy do zamawiania przejazdów. Łączy kierowców z osobami, które potrzebują transportu. Kierowca pojawia się w miejscu odbioru pasażera i przewozi go do miejsca docelowego.

Czym jednak dokładnie jest i jak działa ta aplikacja? Jakie są zalety korzystania z aplikacji i jak wygląda praca w Uber? Na jakie wynagrodzenie może liczyć kierowca? Czy osoba rozpoczynająca pracę musi zakładać własną działalność? Sprawdź koniecznie!

Co to jest Uber?

Uber jest jedną z popularniejszych aplikacji do świadczenia usług przewozu osób z punktu A do punktu B. Jak dokładnie działa Uber? Aplikacja jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze zarówno dla klientów, jak i dla kierowców. Pasażerowie zamawiający kursy zgłaszają dokładne miejsce odbioru oraz miejsce docelowe. Następnie muszą poczekać na przydzielenie pracownika (zamówienie trafia do współpracującego z Uberem kierowcy, który znajduje się najbliżej klienta).

Po zaakceptowaniu kursu przez kierowcę pasażer otrzymuje informacje na temat auta i pracownika. Można więc sprawdzić imię kierowcy i numer rejestracyjny samochodu. Na koniec przejazdu pasażer ma możliwość wystawić ocenę w aplikacji Uber i napisać komentarz.

Co więcej, podróż w miejsce docelowe można śledzić w czasie rzeczywistym, a płatność za przejazd pobierana jest po zakończeniu kursu.

Aplikacja dla kierowców – jak działa Uber?

Jeżeli pracujemy już dla Ubera i mamy aplikację dla kierowców oraz aktywne konto, wystarczy zalogować się do Uber Driver i wcisnąć przycisk start. Wówczas będziemy mieć możliwość automatycznego przyjmowania zamówień z okolicy.

Zgłoszony przejazd kierowca może odrzucić lub zaakceptować. Dzięki aplikacji Uber dojazd do pasażera jest bardzo prosty, ponieważ dostajemy dokładne wskazówki i jego położenie. Po każdym kursie możemy też sprawdzić, ile udało nam się zarobić oraz ocenić przejazd.

Pamiętajmy, że podczas trasy do miejsca docelowego, kierowca samochodu powinien zadbać o komfort i bezpieczeństwo pasażerów.

Aplikacja Uber dla pasażerów – co warto wiedzieć?

Korzystanie z systemu jest równie intuicyjne od strony pasażera. Wystarczy pobrać aplikację Uber ze sklepu Google Play lub App Store, a następnie przejść do rejestracji konta, dodać metodę płatności i zamówić kurs. W aplikacji sprawdzimy też, jaka jest orientacja cena przejazdu.Lokalizację odbioru można podać, udostępniając swoje położenie lub uzupełnić adres ręcznie. Ta druga metoda sprawdza się wówczas, gdy miejsce odbioru różni się od miejsca, w którym obecnie się znajdujemy. W momencie, gdy kierowca zaakceptuje zgłoszenie, otrzymamy jego najważniejsze dane.

kobieta zatrzymująca taksówkę

Czas oczekiwania na przyjazd kierowcy wynosi zazwyczaj kilka minut. Po zakończonym kursie mamy możliwość ocenić kierowcę.

Opłata pobierana jest po zakończeniu kursu, a rozliczenie odbywa się na podstawie metody płatności, którą pasażer wybrał w aplikacji. Za przejazd Uberem można płacić za pomocą karty kredytowej lub debetowej, gotówki, kontem Android Pay lub PayPal.

Jakie są zalety pracy za pomocą aplikacji Uber?

Największą zaletą tego zajęcia są elastyczne godziny pracy i wysokie zarobki w Uber. Im więcej kursów wykonasz, tym większe wynagrodzenie otrzymasz. Jako kierowca Uber możesz wykonywać zlecenia w dowolnych godzinach i samodzielnie wybrać, kiedy chcesz pracować. Z tego względu jest to też atrakcyjny sposób pracy dla studentów lub metoda na dorobienie sobie do wypłaty, ale nie tylko!

Kolejną zaletą jest możliwość pracy własnym samochodem, co zapewnia duży komfort wielu pracownikom. Jeżeli jednak nie posiadasz własnego auta, nic straconego! Możesz zdecydować się na wynajem pojazdu od Flow Apps.

Pamiętajmy jednak, że praca kierowcy to przede wszystkim ciągły kontakt z ludźmi, dlatego też osoba pracująca na takim stanowisku powinna cechować się wysoką kulturą osobistą, komunikatywnością i otwartością. Pomocna bywa również znajomość topografii miasta oraz spostrzegawczość. Warto także na bieżąco sprawdzać aktualne wydarzenia i śledzić harmonogramy imprez. To pomoże nam uniknąć stania w korkach i zwiększy szansę na pozytywną ocenę od pasażera w aplikacji.

Co więcej, praca przewoźnika to dobra okazja na poznanie interesujących osób z całego świata. Jeżeli więc jesteś osobą komunikatywną i lubisz nawiązywać nowe relacje, zajęcie to może skutkować zawarciem wielu ciekawych znajomości.

Jak zostać kierowcą Ubera?

Od kierowcy Ubera wymaga się posiadania prawa jazdy kategorii B ważnego przynajmniej od roku, zaświadczenia o niekaralności, licencji taxi i odpowiedniego oznakowania samochodu. Musisz mieć również smartfona z aplikacją Uber i własną działalność gospodarczą.

Jeżeli chcesz otrzymać potrzebne wsparcie na każdym etapie, ułatwić sobie cały proces i pracować bez zakładania własnej firmy, warto najpierw podjąć współpracę z partnerem Ubera, np. Flow Apps.

Następnie trzeba zarejestrować się na stronie Uber i przesłać wymagane dokumenty. Przygotuj więc dowód osobisty, prawo jazdy, zaświadczenie o niekaralności, zdjęcie profilowe kierowcy (zdjęcie kierowcy musi być zgodne z wytycznymi, jakie znajdziesz na stronie Ubera) oraz potwierdzenie poddania się kontroli medycznej i psychologicznej. Teraz zostało poczekać na zaakceptowanie dokumentów.

Kolejnym krokiem będzie odpowiednie dostosowanie pojazdu do wymogów. Upewnij się, że twój samochód spełnia wszystkie kryteria, posiada koło zapasowe, apteczkę oraz ważny przegląd. Sprawdź też jego stan techniczny.

Warto wiedzieć, że w dużych miastach obowiązują przepisy, które zabraniają przewoźnikom świadczenia usług za pomocą zbyt przestarzałych pojazdów. Dla przykładu, w Warszawie przejazdy mogą być wykonywane autami nie starszymi niż z 2005 roku, natomiast Wrocław, Poznań czy Kraków dopuszczają samochody nie starsze niż z 2003 roku. W innych miastach wytyczne te również mogą się nieco różnić, dlatego przed rozpoczęciem pracy, warto sprawdzić obowiązujące prawo.

Twój pojazd musi być zarejestrowany na terenie UE i posiadać minimum 5 miejsc wraz z kierowcą po stronie lewej i 4/5 drzwi. Samochód nie może być przerabiany. Pamiętaj, że możesz rozpocząć pracę w Uber z własnym samochodem lub zdecydować się na wynajem.

kierowca ubera

Ostatnim krokiem będzie już proces licencjonowania i otrzymanie stempla taxi w dowodzie. W tym przypadku także dostaniemy pełne wsparcie od Flow Apps. Po przejściu wszystkich powyższych etapów możemy już aktywować swoje konto i zacząć zarabiać!

Ile zarabia kierowca Ubera?

Zarobki w Uber uzależnione są m.in. od miasta, od trasy przejazdu oraz od stawki. Co więcej, jeżeli przejazdy odbywają się w dni świąteczne, opłata za zamówienie również jest wyższa, co w konsekwencji pozwala zwiększyć nasze zarobki. Wynagrodzenie zależy też od ilości wykonanych kursów w ciągu tygodnia.

Dla przykładu, pracując 40 godzin w tygodniu, nasz średni miesięczny przychód może wynosić ponad 8000 zł. Natomiast spędzając za kierownicą od 20 do 40 godzin, można spodziewać się przychodów w wysokości około 5000 zł. Nawet kierowcy, którzy pracę tę traktują jako dorywczą, mogą liczyć na wynagrodzenie w granicach około 1800 zł.

Pamiętajmy jednak, że od tej sumy musimy odliczyć wydatki związane z serwisowaniem pojazdu oraz paliwo i ubezpieczenie. Co więcej, jeśli zdecydujemy się pracować bez wsparcia partnera rozliczeniowego, trzeba doliczyć jeszcze koszty prowadzenia własnej działalności.

Praca dla Ubera bez własnej działalności – dzięki Flow Apps to możliwe!

Jeżeli chcesz pracować w Uber bez zakładania własnej działalności i prowadzenia skomplikowanej księgowości, możesz podjąć współpracę z partnerem flotowym Ubera. Dzięki takiej współpracy zaoszczędzisz mnóstwo czasu, bo wszystkimi rozliczeniami zajmie się Flow Apps. Podpisując umowę z partnerem Ubera, otrzymujesz pełne wsparcie na każdym etapie pracy. Umowy są proste i przejrzyste, a rozliczenia terminowe.

Warto też wiedzieć, że Flow Apps gwarantuje możliwość pracy na kilku aplikacjach jednocześnie. Dzięki temu możemy realizować więcej przejazdów, co zapewni nam znacząco większe dochody.

Współpraca z partnerem rozliczeniowym pozwoli więc osiągać możliwie najwyższe wynagrodzenia, spełniając przy tym jedynie minimum formalności!