Zaznacz stronę

Pracując jako dostawca pizzy i innych posiłków możesz zarobić niemałe pieniądze. Teraz nie trzeba już mieć własnej działalności i samodzielnie zajmować się wszelkimi formalnościami, by pracować z użyciem popularnych aplikacji typu Glovo czy Uber Eats. Gdzie otrzymasz najlepsze warunki partnerstwa? Jak zostać dostawcą jedzenia? Jakie są zarobki i wymagania na tym stanowisku? Sprawdź koniecznie!

Dostawca jedzenia… czyli kto?

To pracownik, który odbiera zamówienie z restauracji i kieruje się pod wyznaczony adres dostawy. Należy pamiętać, że są to osoby reprezentujące firmę na zewnątrz oraz w kontakcie z klientami. Nieocenione więc wydają się umiejętności miękkie, komunikatywność i uprzejmość. Bardzo ważne jest także tworzenia długotrwałej relacji z zamawiającym. Klienci coraz częściej składają zamówienie przez aplikacje, a nie telefonicznie, dlatego bezpośredni kontakt mają bardzo często tylko z dostawcą.

Dostawca pizzy czy innych posiłków nie musi posiadać prawo jazdy. Jedzenie możesz rozwozić na rowerze czy nawet na hulajnodze. Pracodawca nie wymaga od ciebie także specjalnego doświadczenia, wystarczy tylko ukończone 18 lat i dużo chęci do pracy. Ponadto swój grafik ustalasz indywidualnie.

dostawa zamówienia

Jeżeli jednak chcesz korzystać z samochodu czy skutera, firma może wymagać od ciebie posiadania uprawnień. Bardzo istotna jest także znajomość topografii miasta, spostrzegawczość, doskonała koordynacja ruchowo-wzrokowa oraz umiejętność dużej koncentracji. To istotne szczególnie podczas poruszania się po mieście i kierowania pojazdami.

Flow Apps – zalety pracy z partnerem rozliczeniowym

Praca kuriera dostarczającego jedzenie możliwa jest poprzez różnego rodzaju aplikacje. Wielu kierowców i dostawców obawia się jednak tego, że będą musieli założyć najpierw własną działalność.

Pamiętaj, że nie jest to jedyny sposób. Ciekawą alternatywą jest współpraca z partnerem flotowym, który zadba o to, byś pracował legalnie i nie przejmował się formalnościami, a rozliczenia będą wpływać regularnie na twoje konto. Na koniec roku otrzymasz tylko PIT od Flow Apps.

Wielu dostawców chętnie więc podejmuje współpracę z partnerem rozliczeniowym. To dobry pomysł dla każdego, kto nie chce przejmować się papierologią i zakładać własnej firmy generującej dodatkowe koszty. Flow Apps zapewnia jasne zasady współpracy, pracę na umowę zlecenie, niską prowizję za rozliczenie oraz terminowe wypłaty.

Firma gwarantuje pełne wsparcie dla kurierów i szybkie rozpoczęcie pracy. Dzięki Flow Apps możesz zbierać zamówienia na kilku aplikacjach jednocześnie, co sprawi, że maksymalnie powiększysz swoje zyski.

Przez jakie aplikacje możemy zamawiać i dostarczać posiłki?

Zamawianie i dostawa jedzenia możliwa jest m.in. dzięki popularnym aplikacjom. Na jakich aplikacjach możesz pracować jako dostawca pizzy lub dostarczać inne przesyłki?

Co zrobić, by pracować jako dostawca jedzenia?

Jeżeli zdecydowałeś się już na podjęcie pracy i chciałbyś nawiązać współpracę z partnerem rozliczeniowym, warto dowiedzieć się, jak to dokładnie działa.

Glovo

Wystarczy, że założysz konto na portalu Flow Apps i wygenerujesz oraz podpiszesz umowę. Kolejnym krokiem będzie rejestracja w Glovo poprzez formularz rejestracyjny kuriera. Teraz zostało tylko krótkie szkolenie i możesz zgłosić się po sprzęt do biura Flow Apps zlokalizowanego w Łodzi, Krakowie lub Warszawie. Istnieje też możliwość wysłania sprzętu przez Glovo pod wskazany adres. Na koniec zaloguj się w aplikacji i zacznij zarabiać! Zarobki w Glovo mogą sięgać nawet 2100-2800 zł tygodniowo – sprawdź szczegóły w naszych materiałach poświęconych tej aplikacji!

Glovo

Chcesz pracować jako dostawca Glovo?

Uber Eats

W pierwszej kolejności musisz zarejestrować się na stronie Ubera i pobrać aplikację Uber Deliver. Prześlij potrzebne dokumenty i poczekaj na weryfikację. Po pozytywnym rozpatrzeniu zarejestruj się w portalu Flow Apps, wygeneruj dokumenty, podpisz je i wyślij. Teraz wystarczy, że zakupisz torbę termiczną Uber Eats w naszym biurze w Łodzi albo w Krakowie lub zamówisz ją na stronie Ubera. Na koniec zostało tylko zgłosić chęć dołączenia do floty Flow Apps (formularz znajdziesz na stronie firmy) i gotowe! Pamiętaj też, by po odebraniu torby, dodać jej zdjęcie wraz z dowodem osobistym do swojego konta w aplikacji Uber Deliver.

Uber Eats

Chcesz pracować jako dostawca Uber Eats?

Bolt Food

Aby dostawca pizzy i innego pożywienia mógł pracować dla Bolt Food bez konieczności posiadania własnej firmy, musi postąpić podobnie jak w pozostałych przypadkach. Należy więc zarejestrować się na stronie Flow Apps. Tam do wygenerowania i podpisania będzie umowa potrzebna do rozpoczęcia pracy w Bolt Food. Następnie trzeba zarejestrować się pod linkiem, który również znajdziemy na stronie Flow Apps i wprowadzić wszystkie potrzebne dane. Zaznacz też, że wybrałeś już partnera flotowego (wprowadź dane Flow Apps, NIP 7272850986) i poczekaj na kontakt od Bolt Food.

bolt food

Chcesz pracować w Bolt Food?

Żabka Jush

W tym przypadku także powinniśmy zacząć od uzupełnienia i wysłania umowy dla partnera rozliczeniowego. Następnie rejestrujemy się w aplikacji Jush przy pomocy specjalnego formularza. Wybieramy partnera flotowego i zgłaszamy swoje podpięcie pod Flow Apps. Jush zaprosi nas na szkolenie. Na koniec wystarczy odebrać sprzęt i pobrać aplikację.

Podobnie wygląda rejestracja w Stuart czy Xpress delivery. Wybierając partnera, nie musisz martwić się o zbędne formalności, a dodatkowo cały czas otrzymujesz potrzebne wsparcie.

Jush

Chcesz pracować jako kurier Żabka Jush?

Jakie wynagrodzenie możemy uzyskać w takiej pracy?

Zarobki zależą od wielu czynników, m.in. od ilości zleceń, od miasta, w którym rozwozisz jedzenie, od tego, czy pracujesz w święta i weekendy oraz ile godzin dziennie jesteś w stanie pracować i czy jeździsz własnym samochodem, czy może rowerem. W przypadku poruszania się autem będziesz musiał pokryć z pensji dodatkowo koszty związane z paliwem i serwisowaniem.

Wynagrodzenie końcowe zależy też od napiwków, a nawet od pogody (bonusy pogodowe). Jeżeli podejmujesz współpracę z Flow Apps, twoja stawka godzinowa może wynosić między 20 a 34 zł, co na przestrzeni tygodnia czy miesiąca da nam sporą sumę.

Podsumowanie

Dostawcy jedzenia odpowiedzialni są za dowóz zamówień do klienta. Praca kuriera dowożącego posiłki nie skupia się tylko na rozwożeniu pizzy. Należy też wykazywać pewne cechy i umiejętności.

Zamówienia możesz rozwodzić własnym samochodem, rowerem, skuterem lub hulajnogą. Co więcej, to ty decydujesz, kiedy pracujesz! Elastyczny grafik jest więc dodatkowym atutem takiego zajęcia. Dzięki temu możesz potraktować je jako dodatek do pensji, którą otrzymujesz w innej pracy na pełny etat lub jako główne źródło dochodu, a także sposób dorabiania podczas studiów. Znaleźć pracę dla kurierów rowerowych można również na Jooble.

Nie musisz też posiadać specjalnych kwalifikacji. Dzięki Flow Apps masz możliwość zarobić dobre pieniądze, spędzając dużo czasu na świeżym powietrzu!