Z aplikacji do zamawiania taksówek z roku na rok chętnie korzysta coraz więcej Polaków. Pozwalają one nie tylko szybko i wygodnie zamówić przejazd pod konkretny adres, ale również wyświetlić szacowany koszt czy skorzystać z wielu dodatkowych opcji takich jak np. podróż ze zwierzakiem, kierowca znający język angielski czy wybór klasy pojazdu. Z których aplikacji najczęściej korzystają kierowcy oraz klienci zamawiający przejazdy? Sprawdź koniecznie!

Najlepsze aplikacje do zamawiania przejazdów osobowych

Najczęściej używane aplikacje, cieszące się bardzo dużą popularnością, to Uber, Bolt oraz Free Now. Aby móc korzystać z usług kierowców za pomocą aplikacji mobilnej wystarczy tylko pobrać ją na swój telefon, upewnić się, że działa na wybranym terenie i zarejestrować się jako użytkownik.

 

Uber

Uber był pierwszą aplikacją transportową umożliwiającą zaawansowane zamawianie przejazdów osobowych bez potrzeby kontaktu telefonicznego. Na rynku działa już od kilkunastu lat. W przypadku Ubera, aby skorzystać z aplikacji, wystarczy zgłosić chęć przejazdu, a podczas zamawiania kursu wyznaczyć odpowiednią lokalizację i liczbę osób. Na ekranie wyświetlana jest mapa z widocznym znacznikiem pokazującym nam nasze obecne położenie. Aplikacja mobilna Uber umożliwia więc podgląd trasy i naszej lokalizacji.

W dolnej części ekranu wyświetlany jest dodatkowy suwak pozwalający wybrać nam klasę pojazdu. Jeżeli wybierzemy w aplikacji opcję premium (Uber Black), będziemy mieć możliwość podróżowania w eleganckich, czarnych limuzynach.

Użytkownicy mogą wybrać przejazd samochodowy na żądanie albo zdecydować się na zaplanowanie podróży. Klient ma także możliwość wystawienia opinii kierowcy, co pozwala zweryfikować jakość usług pracowników.

A jak wygląda korzystanie z aplikacji od strony kierowcy? Praca w Uber wymaga m.in. posiadania licencji taxi, własnego samochodu i braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu. Sam proces związany z rekrutacją jest prosty, a w wielu kwestiach wsparcie oferują nam partnerzy rozliczeniowi, tacy jak Flow Apps.

Warto podkreślić również, że wynagrodzenie kierowców Ubera jest bardzo atrakcyjne. W ciągu miesiąca mogą oni zarobić nawet od 5 000 zł do 8 000 zł!

Uber

Chcesz pracować jako kierowca Ubera?

Bolt

Zamawianie przejazdów w aplikacji Bolt wygląda podobnie jak w Uber. Jak zamówić taksówkę? Otwórz aplikację i dodaj cel podróży. Jeżeli zdecydujesz się na kurs, wyświetlony zostanie ekran potwierdzenia.

W Bolt bez problemu możesz zmienić metodę płatności w zakładce płatności. Musisz zrobić to przed potwierdzeniem zamówienia. Nie ma jednak możliwości dokonać zmiany po rozpoczęciu przejazdu. Upewnij się więc, że wybrałeś odpowiednią metodę. Klienci często decydują się na płatności online ze względu na wygodę. Zawsze można też zmienić dane karty (kliknij menu, w prawym górnym rogu).

kierowca czekający na pasażera

Co więcej, podczas zamawiania kursu masz też możliwość określenia dodatkowych kryteriów. Dzięki temu możesz wybrać samochód dostosowany do indywidualnych oczekiwań. Zamawiaj samochody wyższej klasy (premium), pojazdy XL, które pozwolą zabrać jednorazowo więcej osób lub kompaktowe auta. Bolt umożliwia też korzystanie z dodatkowych opcji takich jak Bolt Protect czy Bolt Pets. Na swojej trasie możesz zaplanować dodatkowe przystanki, a do 15 minut po zakończeniu kursu masz możliwość przekazać napiwek kierowcy.

bolt

Chcesz pracować jako kierowca Bolt?

Jak natomiast wygląda praca kierowcy Bolt? W zawodzie mogą pracować osoby, które posiadają odpowiednie uprawnienia (licencję), dostosowany do wymogów samochód i brak przeciwwskazań do pracy. Zawód ten można wykonywać, prowadząc własną działalność gospodarczą lub wybrać zatrudnienie u jednego z partnerów Bolt takich jak np. Flow Apps. Dzięki współpracy z partnerem nie musisz prowadzić swojej firmy ani skomplikowanej księgowości. Partner rozliczeniowy zapewnia wsparcie na każdym etapie i gwarantuje terminowe rozliczenia.

Kierowca Bolt może zarobić średnio około 5 do 8 tysięcy złotych miesięcznie, zakładając, że wykona od 40 do 50 godzin kursów na tydzień. Pracę tę można też potraktować jako dorywczą.

Free Now

Inną bardzo popularną aplikacją taxi jest Free Now. Tutaj możemy wybrać przejazd w opcji premium, comfort, eco, lite, XL lub business. Mamy też możliwość zamawiania kursów taxi do kilku dni przed planowanym przejazdem. Free Now akceptuje karty kredytowe i płatność mobilną taką jak np. PayPal czy Apple Pay. Jeżeli masz w portfelu gotówkę, również możesz jej użyć do opłacenia kursu.

Na uwagę zasługuje też system zarządzania przejazdami służbowymi. To wygodne rozwiązanie dla spółek i działalności gospodarczych, ułatwiające kontrolę wydatków. Dzięki Free Now for business można korzystać z konta firmowego i otrzymywać jedną fakturę za wszelkie przejazdy pracowników. To umożliwia dostosowywanie liczby kursów do indywidualnych potrzeb w bardzo prosty sposób.

Free Now

Chcesz pracować jako kierowca Free Now?

Kierowcy Free Now mogą zarobić od kilku do kilkunastu złotych za jeden przejazd, co w perspektywie miesiąca również gwarantuje naprawdę sporą sumę.

Co więcej, podejmując zatrudnienie jako kierowca Free Now, warto nawiązać współpracę z partnerem rozliczeniowym, takim jak Fly Apps. Partner flotowy zapewnia pełne wsparcie i pomaga nam ze wszystkimi formalnościami związanymi z podjęciem zatrudnienia.

iTaxi

iTaxi to polska aplikacja służąca do zamawiania licencjonowanych taksówek. Działa na terenie większych miast. Jak podróżować łatwo i prosto dzięki aplikacji iTaxi? Pobierz aplikację iTaxi, zarejestruj się, ustaw płatność mobilną (PayPal, karta płatnicza, blik) i zamów przejazd. Możesz też dopisać rachunek za taksówkę do swojego rachunku telefonicznego. W iTaxi istnieje możliwość sprawdzenia ile czasu zajmie kierowcy dotarcie do wyznaczonej lokalizacji. System umożliwia też obserwację położenia na każdym etapie kursu.

Najważniejsze cechy aplikacji iTaxi to łatwa obsługa, czytelność, kontrola ceny, zamawianie grupowe i specjalny system zarządzania transportem służbowym. Jeżeli posiadasz własną firmę, system związany z obsługą administracyjną przejazdów firmowych pozwoli ustalić limit kursów dla konkretnego pracownika oraz dostosować liczbę przejazdów do budżetu danego działu.

pasażerka taksówki

 

CAB4YOU

CAB4YOU jest darmową aplikacją działającą w kilkudziesięciu polskich miastach. System ten daje możliwość zamówienia klasycznego przejazdu z różnych korporacji. Przed zamówieniem taksówki można oszacować czas oczekiwania i cenę kursu oraz obserwować przyjazd kierowcy. Za pomocą smartfona z aplikacją CAB4YOU możemy wybrać najtańszego przewoźnika. Niektóre korporacje oferują opcję wyboru większego samochodu czy możliwość przewozu zwierząt.

BlaBlaCar – alternatywa na dłuższe podróże

BlaBlaCar działa w Polsce od 2012 roku i służy do organizowania wspólnych przejazdów z innymi podróżującymi na długich dystansach. Zasadą organizowania każdej podróży jest to, że wszystkie osoby dzielą się kosztami, co oznacza, że kierowca nie może ustalić wyższej ceny niż faktyczne koszty, jakie poniósł. Pomimo że aplikacja ta różni się od typowych aplikacji taxi, warto również mieć ją na swoim smartfonie.

Podsumowanie

Do zamawiania przejazdów można używać wszystkich wymienionych aplikacji. To z pewnością umożliwi nam szybko i sprawnie dotrzeć w wyznaczone miejsce.

Pracując jako kierowca, również możesz używać więcej niż jednej aplikacji. Jeżeli podejmiesz współpracę z partnerem rozliczeniowym Uber, Bolt i Free Now takim jak Flow Apps, możesz pracować na kilku aplikacjach jednocześnie bez konieczności prowadzenia własnej firmy. To daje taksówkarzom możliwość realizowania większej liczby przejazdów i przekłada się na znacznie większe zyski! Flow Apps zapewnia też całkowite wsparcie dla kierowców, terminowe rozliczenie i ograniczenie formalności do minimum!