Zaznacz stronę

Praca w charakterze dostawcy jedzenia to doskonały pomysł dla osób, które szukają dodatkowego źródła dochodu lub zajęcia na pełny etat z możliwością swobodnego wyboru godzin pracy. Dowiedz się jak działa Uber Eats, Glovo, Bolt Food i inne aplikacje łączące dostawców z potencjalnymi klientami oraz ile zarabia dostawca jedzenia.

Na czym polega praca dostawcy jedzenia?

Praca w Glovo, Uber Eats czy Bolt Food jest bardzo prosta. Najpierw, za pośrednictwem aplikacji, dostawca otrzymuje zamówienie od klienta — może je odrzucić lub zaakceptować. Po akceptacji zamówienie jest realizowane przez restaurację, a dostawca ma czas, aby dojechać po jego odbiór. Następnie dostarcza je do klienta.

Praca kuriera Uber Eats i innych aplikacji nie wymaga wyższego wykształcenia, niezbędna jest natomiast znajomość topografii miasta oraz wysoka kultura osobista i dobra kondycja — w godzinach szczytu, czyli w czasie największego zapotrzebowania na jedzenie z dowozem, zamówień może być bowiem bardzo dużo. Jeśli jednak nie jesteś typem sportowca, to nic straconego! Możesz używać innego środka transportu, na przykład motoru lub skutera.

Glovo

Chcesz pracować jako dostawca Glovo?

Jakie aplikacje umożliwiają pracę jako dostawca jedzenia?

Praca jako dostawca jedzenia jest możliwa w aplikacjach Uber Eats, Glovo, Bolt Food i Stuart. Wszystkie zapewniają swoim kurierom podobne warunki pracy w standardowym wymiarze godzin lub tylko w wybranych dniach czy godzinach.

Zarobki dostawcy jedzenia w różnych aplikacjach

Ile konkretnie można zarobić na dostarczaniu jedzenia i co składa się na ostateczne wynagrodzenie? W jaki sposób można podnieść swoje wynagrodzenie?

Zarobki Glovo dokładnie przeanalizowaliśmy w naszym artykule na blogu. Najlepsi są w stanie zarabiać pomiędzy 2100 a nawet 2800 złotych tygodniowo. Zachęcamy po przeczytania naszego artykułu TUTAJ.

Uber Eats zapewnia swoim dostawcom gwarantowaną stawkę godzinową, bonusy pogodowe i oczywiście napiwki. Jeśli kurier Uber Eats wykona określoną liczbę dostaw w odpowiednim czasie, otrzyma kolejny dodatek nazywany questem. Szacuje się, że dostawca Uber Eats pracujący przez około 40 – 50 godzin tygodniowo zarobi od 4 do 5 tysięcy złotych miesięcznie. W tej kwocie nie są oczywiście uwzględnione napiwki od klientów.

W Bolt Food kurierów obowiązują gwarantowane stawki godzinowe, które wynoszą od 25 do 30 złotych za godzinę. Jeśli więc przepracujesz 40 godzin tygodniowo, to zarobisz od 1000 do 1200 złotych, miesięcznie daje to od 4 do 5 tysięcy złotych. Jeśli dodamy do tego kwotę napiwku otrzymanego od klienta, okaże się, że naprawdę możemy osiągnąć wysokie zarobki.

Dodatkowym atutem pracy dostawcy jedzenia jest fakt, iż otrzymuje on swoje wynagrodzenie co tydzień — już żaden nieprzewidziany wydatek Cię nie zaskoczy, zawsze będziesz miał gotówkę w portfelu lub środki na koncie.

dostawca jedzenia na rowerze

Praca jako dostawca jedzenia — jak zacząć?

Rozpoczęcie pracy w aplikacjach jest bardzo proste — pierwszym krokiem jest rejestracja na stronie Uber Eats, Bolt Food lub Glovo (albo na wszystkich trzech). Następnie trzeba przesłać wszystkie wymagane dokumenty — zdjęcie dowodu osobistego, zdjęcie profilowe oraz zaświadczenie o niekaralności. Potem wystarczy już tylko podpisać umowę i odebrać torbę termiczną i już można zacząć pracę. Psychotesty potwierdzające zdolność do pracy w zawodzie kuriera dostarczającego jedzenie nie są wymagane.

Praca jako dostawca jedzenia daje również dowolność pod względem wyboru środka transportu. Nie musisz mieć samochodu, możesz poruszać się rowerem, skuterem, motorem, a nawet hulajnogą. Należy jednak zadbać o aktualne przeglądy i dobry stan techniczny wybranego pojazdu.

Trzeba pamiętać, że w pracy dostawcy jedzenia wymagana jest wysoka kultura osobista — kurier powinien być zawsze uprzejmy. Klienci mają możliwość ocenienia usługi, a niegrzeczny czy niekomunikatywny kurier nie może liczyć ani na dużą liczbę zamówień, ani na napiwki.

Czy jako dostawca jedzenia można pracować w kilku aplikacjach?

Nie musisz się ograniczać do jednej wybranej firmy — jako dostawca Uber Eats możesz w każdej chwili rozpocząć pracę z pozostałymi aplikacjami, będziesz w stanie zarobić wówczas więcej, uzyskujesz bowiem odpowiednio pomnożony przychód. Takie postępowanie pozwoli Ci rozwiązać występujące niekiedy problemy z dostępnością zleceń — nawet jeśli w jednej aplikacji żadne się akurat nie pojawi, to z pewnością pojawi się w innej. Nie musisz więc tracić czasu na czekanie.

Podsumowanie

Jak widzisz, dostawa jedzenia może być zajęciem całkiem dobrze płatnym, nawet jeśli postanowisz pracować w jednej tylko aplikacji. Zawsze jednak warto zdecydować się na dwie lub trzy — w żadnej z nich nie ma dolnych limitów liczby przepracowanych godzin.