Jaki zakres ochrony z tytułu umowy ubezpieczenia OC/AC jest najlepszy dla kierowców taxi? Jakie rozszerzenia ubezpieczenia są przydatne, a jakie zbędne? Jakie czynniki wpływają na decyzje dotyczące wyboru zakresu ochrony przez kierowców taxi?

Ubezpieczenie OC/AC taxi – najważniejsze aspekty dla kierowcy

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego w Polsce musi obowiązkowo wykupić polisę OC (odpowiedzialności cywilnej) na posiadanie i używanie pojazdu. Dla kierowców taxi, niektórzy ubezpieczyciele specjalnie wskazują w umowie, że pojazd jest używany jako taxi, zgodnie z wymogami aplikacji taksówkarskich takich jak Bolt, Uber czy FreeNow. Ponadto, taka adnotacja znajduje się również w dowodzie rejestracyjnym pojazdu (po przeprowadzeniu rozszerzonego badania technicznego, weryfikującego poprawność działania taksometru). Ten rodzaj ochrony jest nieodzowny dla każdego kierowcy.

Osoby, które mają leasing na swoje auta, mogą być zobligowane do zakupu ubezpieczenia autocasco, podczas gdy dla innych kierowców jest to dobrowolny produkt. Polisa OC pokrywa koszty szkód wyrządzonych innym uczestnikom ruchu drogowego, podczas gdy autocasco jest bardziej skoncentrowane na ochronie samochodu właściciela. Często drobne szkody z autocasco są regulowane z udziałem własnym, aby nie miały wpływu na wysokość zniżek i ceny ubezpieczenia. Jednak w przypadku poważniejszych uszkodzeń, każdy kierowca ma finansowe zabezpieczenie na ewentualny zakup kolejnego pojazdu, aby kontynuować swoją pracę, która zapewnia mu utrzymanie. Kierowcy cenią sobie tę formę ochrony. Ponadto, istotne dla nich jest posiadanie ewentualnego pojazdu zastępczego oraz możliwość naprawy w autoryzowanej sieci serwisowej.

Ubezpieczenie NNW i Assistance dla taxi – czy są ważne?

Kierowcy troszczą się o komfort swoich pasażerów, dlatego najważniejsze dla nich jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dla kierowcy i pasażerów. Tego rodzaju ubezpieczenie ma pozytywny wpływ na jakość świadczonych usług, ponieważ w przypadku wypadku, pasażerowie nie są pozostawieni bez wsparcia finansowego i zadośćuczynienia. Jest to dodatkowe ubezpieczenie do polisy OC.

Sytuacja wygląda inaczej w przypadku Assistance. Praca taksówkarza zazwyczaj odbywa się na terenie miasta, w którym mieszkamy, a wiele polis Assistance ma ograniczenia dotyczące holowania, które nie obejmują odległości 20 km od miejsca zamieszkania. Powoduje to, że polisa Assistance nie zawsze odpowiada rzeczywistym potrzebom (jeśli chodzi o holowanie). Niemniej jednak, kierowcy często korzystają z rozszerzeń takich jak ubezpieczenie opon (pomoc w wymianie koła) czy pomoc przy uruchamianiu akumulatora. Assistance może również zapewnić samochód zastępczy w razie uszkodzenia pojazdu, co może być interesujące dla kierowców, którzy nie posiadają autocasco.

Flow Apps x Cachet – specjalna zniżka 150 PLN na zakup ubezpieczenia

Dla wszystkich kierowców Flow Apps (zarówno istniejących, jak i tych, którzy chcieliby podjąć współpracę), oferujemy specjalną zniżkę w wysokości 150 PLN na zakup ubezpieczenia OC/AC taxi online.

zniżka

Aby skorzystać z tej promocji, zapraszamy do odwiedzenia strony Cachet, gdzie znajduje się kalkulator umożliwiający obliczenie ceny ubezpieczenia OC/AC taxi w zależności od liczby godzin służbowych w tygodniu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Sprawdź cenę