Ostatnie lata – pandemii i kryzysu gospodarczego – postawiły wielu z nas w trudnej sytuacji finansowej. Nic więc dziwnego, że nawet pracownicy etatowi poszukują dodatkowego zajęcia, aby poprawić stan domowego budżetu. Chcesz dorobić, ale nie wiesz, jak to zrobić? Możesz zacząć od przeczytania poniższego artykułu – być może któryś z naszych pomysłów na dodatkowy zarobek okaże się dla Ciebie idealny.

Kierowca taksówki

Idealny pomysł na pracę dodatkową dla osób, które cenią sobie elastyczne godziny pracy i chcą zarobić niezłe pieniądze. W ostatnich latach, dzięki rozwojowi sieci Uber, Bolt i Free Now, pracy dla kierowców nie brakuje. Wystarczy tylko wypełnić wymagane pola w formularzu zgłoszeniowym dostępnym w internecie, wysłać wszelkie wymagane dokumenty i poczekać na umowę.

Jeśli nawiążesz współpracę z partnerem rozliczeniowym Flow Apps, nie będziesz musiał zakładać własnej działalności gospodarczej, zapłacisz jedynie niewielką prowizję. Dodatkowo partner zajmie się Twoimi rozliczeniami podatkowymi i innymi formalnościami. Ile możesz zarobić? W zależności od tego, czy pracujesz tylko w wolnych chwilach, czy w pełnym wymiarze godzin, nawet do kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Dostawca jedzenia

Lubisz spędzać wolny czas w ruchu? Praca jako dostawca jedzenia w aplikacjach takich jak Glovo, Wolt, Uber Eats, Bolt Food, Lola Market, Jush i Stuart, to doskonałe dodatkowe źródło dochodu dla tych, którzy chcą dorobić w krótkim czasie, ale nudzi i męczy ich monotonna, stacjonarna praca.

Podobnie jak w przypadku chętnych do pracy jako kierowca taxi, najlepiej jest nawiązać współpracę z partnerem Flow Apps – z nim zarabianie pieniędzy jest nie tylko legalne, ale i proste. Nie ma też limitów dotyczących ilości przepracowanych godzin – zawsze możesz odrzucić lub przyjąć dodatkowe zlecenia.

Jak zarobić pieniądze pracując w domu?

W dobie internetu istnieją sposoby aby zarobić dodatkowe pieniądze bez konieczności wychodzenia z domu. Zanim zaczniesz szukać ofert pracy, zastanów się jakie masz doświadczenie – czy jesteś na początku kariery zawodowej, czy też zjadłeś zęby na pracy w danej dziedzinie? Jakiego zarobku per godzina oczekujesz i jak dużo chcesz pracować? Czy masz profesjonalny sprzęt, który mógłby Ci służyć? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci wytypować satysfakcjonujące zajęcie, a jeśli nie – przeczytaj i wykorzystaj nasze propozycje.

Wypełnianie ankiet online

Ankiety online to prosty sposób na zarobek – za wypełnienie jednej ankiety można zarobić od kilku do nawet 25 złotych, a każda z nich zajmie Ci od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W ten sposób możesz dorobić sobie kilkaset złotych miesięcznie, jest to więc raczej pomysł na dodatkowe zlecenie, a nie na podstawowe źródło dochodu.

Pamiętaj, że trzeba bardzo starannie wybierać platformy, bowiem spora ich część oferuje bardzo znikomą ilość ankiet. Nie zawsze też możesz wymienić zdobyte punkty na pieniądze, a jedynie na bony zakupowe do określonych sklepów.

Udzielanie korepetycji

Obecnie prawie wszyscy uczniowie potrzebują kogoś, kto pomoże im w nauce – niektórzy uczą się z pomocą rodziców, a inni potrzebują bardziej profesjonalnego wsparcia. Stawki za godzinę lekcyjną korepetycji są naprawdę wysokie i w zależności od lokalizacji oraz przedmiotu mieszczą się w przedziale od 40 do 300 zł, a dodatkowo masz dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą – koniecznie spróbuj tego rodzaju zajęcia, jest nie tylko dochodowe, ale też niezwykle satysfakcjonujące.

korepetytorka z uczennicą

Rękodzieło

Masz talent, a dodatkowo potrafisz sprzedawać przez Internet? Koniecznie zrób własną stronę internetową oraz bloga i załóż profile w mediach społecznościowych – w ten sposób możesz sprzedawać swoje własnoręcznie wykonane dzieła. Nie ma jednak pewności, że biznes się powiedzie, nawet jeśli trafisz do odpowiedniej grupy docelowej, a Twoje wyroby będą zachwycające.

Jednym ze słabych punktów tego pomysłu jest fakt, iż pewnością będziesz potrzebował pewnej puli gotówki na start. Trzeba przecież kupić materiały, narzędzia, a nawet maszyny – w zależności od profilu Twojej działalności. Przyda się też dobry aparat fotograficzny aby zamieszczać zdjęcia wyrobów na swoim blogu (warto szukać firmowej używki, z pewnością będzie lepsza niż nowy, ale niskiej jakości model). Jeśli jednak masz prawdziwą pasję i umiejętności, to z pewnością pokonasz te trudności i przy odrobinie szczęścia możesz liczyć na duży zysk.

Własny sklep internetowy

Obecnie praktycznie każdy może prowadzić własny sklep przez Internet, samemu nie posiadając wielkiego magazynu. Mechanizm ten nosi nazwę dropshipping i w gruncie rzeczy polega na połączeniu swojego sklepu ze stanem magazynowym dostawcy, a następnie zbieraniu zamówień od klientów i przesyłaniu ich do hurtowni.

Zalet tego rozwiązania jest sporo – nie musisz mieć wielkiej gotówki na start, nie musisz kupować żadnego asortymentu i wynajmować magazynu. Trzeba mieć jednak świadomość, że to ciężka praca, a konkurencja jest spora. Mało kto wie, że dropshipping jest szalenie popularny, a sklepy praktykujące ten model biznesowy szturmują portale aukcyjne. Ryzyko jest więc niemałe.

Tester

Testować można praktycznie wszystko – kosmetyki, chemię gospodarczą, odzież, zabawki, akcesoria, artykuły AGD i RTV i wiele innych. Jeśli Ci się uda, możesz wziąć udział w takim testowaniu, ale nie licz na gotówkę. Producenci bardzo rzadko płacą za testy, zwykle oferując w zamian kody zniżkowe, darmowe próbki produktów czy gadżety reklamowe. Niektóre serwisy przyznają punkty wymienne na gotówkę, ale taki system nie uczyni z Ciebie milionera.

Dla kogo jest więc taka praca? Przede wszystkim dla osób, które chcą mieć możliwość rezygnacji z zakupu określonych produktów lub takich, które otrzymane do testowania dobro będą umieć odpowiednio wyeksponować i sprzedać.

Podsumowanie

Już wiesz, jak zarobić dodatkowe pieniądze – teraz pozostaje Ci tylko wybrać jedną z przedstawionych przez nas możliwości.