Zaznacz stronę

Bolt Food to jedna z najpopularniejszych aplikacji przeznaczonych do zamawiania jedzenia z dostawą do domu. Stały rozwój aplikacji sprawił, że Bolt Food pojawia się w kolejnych miastach w Polsce, tym samym poszerzając flotę dostawców i umożliwiając zarobienie dodatkowych pieniędzy zarówno studentom, jak i osobom ze stałą pracą. Na czym polega praca w aplikacji Bolt Food, jak zostać kurierem Bolt Food i ile zarabia dostawca?

Na czym polega praca w Bolt Food?

Bolt Food to aplikacja, w której użytkownicy mogą dokonywać zamówień z lokalnych restauracji, wybierając dostawę posiłków do domu lub innego wybranego miejsca. Obecnie aplikacja działa w największych polskich miastach, jednak twórcy Bolt Food wprowadzają usługę do kolejnych lokalizacji.

bolt

Chcesz pracować jako dostawca Bolt Food?

Użytkownicy posiadający aplikację Bolt Food wybierają lokal, z którego chcieliby zamówić danie oraz składają zamówienie, przy okazji podając adres dostawy. Wówczas na urządzeniu kuriera będącego w pobliżu restauracji lub zamawiającego pojawia się zlecenie, a gdy ten je zaakceptuje, rozpoczyna się realizacja zamówienia. Po określeniu czasu wykonania posiłku przez restaurację, na urządzeniu zamawiającego pojawia się średni czas dostawy jedzenia.

Zadaniem kuriera jest odebranie posiłku i bezpieczne przewiezienie go pod wskazany adres. Każdy kurier powinien być wyposażony w torbę termiczną, aby posiłek został dostarczony ciepły. Co ważne, kurierzy Bolt Food mogą traktować rozwożenie posiłków w charakterze dorywczej pracy, jako pracę na cały etat lub pracować 7 dni w tygodniu – w zależności od dostępności.

Dostawca Bolt Food – jak nim zostać?

Praca w Bolt Food to świetny wybór zarówno dla osób, które już pracują w innym miejscu, jak i dla poszukujących stałego, dobrze płatnego stanowiska. Aby zostać kurierem Bolt Food, wystarczy mieć ukończony 18 rok życia, posiadać własny pojazd i urządzenie mobilne z dostępem do internetu oraz znać język polski lub angielski. Ponadto kurier powinien cechować się uczciwością, dokładnością i terminowością.

Proces rekrutacji w Bolt Food jest niezwykle prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej poprzez specjalny formularz, a następnie obejrzeć przygotowaną dla kurierów prezentację i wziąć udział w krótkim teście. Po jego zdaniu należy oczekiwać na wiadomość od Bolt i ściągnąć aplikację Bolt Courier. Czas aktywacji konta różni się w zależności od zapotrzebowania kurierów na dane miasto. Każdy z kurierów powinien posiadać własny środek transportu – samochód, rower lub skuter.

kurier bolt food

Należy zaznaczyć, że do rozpoczęcia zarabiania w aplikacji konieczne jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, co umożliwi legalne rozliczanie przychodów z Bolt Food. Można jednak to obejść, podejmując współpracę z partnerem rozliczeniowym Flow Apps, który zajmie się terminowymi rozliczeniami i księgowością kuriera. Wówczas wystarczy podpisać umowę, odebrać torbę Bolt Food i rozpocząć zarabianie.

Co ważne, pracując na umowie z partnerem rozliczeniowym, kurierzy mogą podjąć się pracy w kilku aplikacjach naraz, tym samym zwiększając swoje zarobki. Warto dodać, że dostawcy samodzielnie określają godziny swojej dostępności, co umożliwia połączenie pracy w aplikacji z inną pracą, uczelnią, czy innymi codziennymi zajęciami.

Bolt Food – zarobki kuriera i jak się rozliczać

Zarobki dostawców Bolt Food zależą od dostępności kurierów i ilości zrealizowanych zleceń. Z kolei na wysokość wypłaty za pojedyncze zlecenie wpływają takie aspekty jak m.in. rodzaj i wielkość zamówienia, czas realizacji, odległość z restauracji do zamawiającego, czy praca w trudnych warunkach.

Średnie godzinowe stawki kurierów Bolt Food wynoszą od. 25-30 złotych. Tygodniowy dochód przy regularnej pracy jako dostawca może wynosić nawet ponad 2000 złotych! Należy jednak pamiętać, że każda wypłata powinna zostać legalnie rozliczona, a osoby bez własnej działalności gospodarczej mogą podjąć współpracę z partnerem rozliczeniowym.

Praca jako kurier Bolt Food – zalety

Jedną z głównych zalet pracy jako dostawca Bolt Food są elastyczne godziny pracy. Wówczas kurierzy mogą pracować o każdej porze dnia (a nierzadko także i nocy). To świetne rozwiązanie dla studentów, którzy chcieliby sobie dorobić pomiędzy zajęciami, jak i dla osób ze stałą pracą, którzy potrzebują dodatkowej gotówki bez podejmowania innego stanowiska w pracy na etat.

Kolejną zaletą są wysokie zarobki w aplikacji. Już kilka godzin pracy dziennie wystarczy, aby pod koniec miesiąca otrzymać zadowalającą, kilkucyfrową wypłatę. Ponadto, pracując jako kurier Bolt Food można także podjąć pracę w innych aplikacjach, tym samym zwiększając swoje miesięczne wpływy.

Inną zaletą pracy jako kurier jest możliwość poznania topografii miasta i nawiązania nowych znajomości. Co więcej, kurierzy samodzielnie wybierają swój środek transportu, dzięki czemu – w zależności od pogody i chęci – można wygodnie poruszać się samochodem, rowerem lub skuterem.

Podsumowanie

Praca w Bolt Food to opłacalne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które chciałyby sobie dorobić. Należy jednak pamiętać, że do legalnego zarabiania należy prowadzić swoją działalność gospodarczą lub zdecydować się na prowadzoną księgowość, którą zajmuje się rozliczeniowy partner Bolt, np. FlowApps. Jeśli chcesz pracować w wyznaczonych przez siebie godzinach i w wybranym obszarze miasta, to już dziś wyślij swoje zgłoszenie i zacznij pracę w jednej z najszybciej rozwijających się aplikacji!