Zaznacz stronę

Już od wielu lat Internet to miejsce umożliwiające zamawianie jedzenia i zakupów z dostawą do domu. Coraz więcej firm i restauracji wprowadza do swojej oferty usługę dostawy pod drzwi, a co za tym idzie – na rynku brakuje kurierów dostarczających zamówienia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom powstała firma Stuart, której kurierzy odbierają i sprawnie i bezpiecznie dostarczają zamówione posiłki i zakupy. Na czym polega praca jako kurier Stuart, jak zostać kurierem i jakie są przeciętne zarobki dostawców?

Jak wygląda praca jako kurier Stuart?

Stuart to francuska firma działająca obecnie w miastach takich jak: Toruń, Szczecin, Warszawa, Kraków, Łódź i Katowice, jednak przedsiębiorstwo stale poszerza obszary działania. Usługa powstała, aby przyspieszyć dostawę towarów i skrócić czas oczekiwania klientów na zamówienia. Dostawcy Stuart mają za zadanie odebrać zakupy lub zamówione posiłki, a następnie dostarczyć je pod wskazany adres. Co ważne, kurierzy mogą pracować 7 dni w tygodniu w godzinach od 8:00 do 24:00 – w zależności od chęci – a grafik ustalany jest samodzielnie w aplikacji Staffomatic.

Stuart

Chcesz pracować jako kurier Stuart?

Aplikacja współpracuje z wieloma klientami, dzięki czemu stale rośnie zapotrzebowanie na kurierów. Co ważne, aby móc pracować jako dostawca, wystarczy mieć ukończone 16 lat i posiadać własny środek transportu. Niezwykle wygodna jest możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy. Praca w Stuart może być połączona ze szkołą, studiami, czy inną, główną pracą. Wiele osób traktuje dostawy jako pracę dodatkową, jednak kurierzy przyznają, że dzięki wysokim stawkom, dorabianie jako dostawca może stać się dobrze płatną, stałą pracą.

Jak działa aplikacja?

Aplikacja działa na tych samych zasadach co inne popularne systemy do zamawiania zakupów i posiłków. Zamawiający zleca dostarczenie produktu, a na urządzeniu kuriera znajdującego się w pobliżu zamawiającego pojawia się możliwość zaakceptowania zlecenia. Po zaakceptowaniu dostawy, kurier otrzymuje informacje niezbędne do odebrania przesyłki lub posiłku, a na urządzeniu zamawiającego pojawia się przybliżony czas oczekiwania na dostawę.

Jak zostać kurierem?

Praca w Stuart jako kurier to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób poszukujących dodatkowego zarobku, jak i dla poszukujących stałej pracy. Aby zostać kurierem, należy mieć ukończony 16 rok życia oraz posiadać zezwolenie na pracę w Polsce. Ponadto do pracy niezbędne będzie urządzenie mobilne z dostępem do internetu oraz własny pojazd – rower, samochód lub skuter. Każdy z kurierów powinien również korzystać z dowolnej torby termicznej, aby dowożone jedzenie było ciepłe.

Aby rozpocząć pracę, należy zarejestrować się na stronie firmy i podać niezbędne do pracy informacje. Po aktywacji konta kuriera należy pobrać aplikację dla dostawców i odebrać niezbędny do pracy sprzęt. Gdy wszystko będzie gotowe, można oczekiwać na pierwsze zlecenie.

stuart zarobki - kurierzy

Kurier Stuart – zarobki

Wypłaty kurierów Stuart zależą od ich zaangażowania i ilości poświęcanego na pracę czasu. Istnieją dwie możliwe formy rozliczania się – w zależności od ilości zamówień i aktualnie obowiązującej stawki lub z wcześniej ustaloną stawką godzinową i według grafiku. Pierwsza opcja jest dobrym rozwiązaniem dla osób pracujących w aplikacji dorywczo, natomiast praca z ustalonym grafikiem to dobry wybór dla osób poszukujących stałej pracy.

Średnia stawka dla kurierów to ok. 30 złotych za godzinę pracy. W Stuart możliwe są zamówienia łączone, dzięki czemu stawka może wzrosnąć do nawet 50 zł/h!  Dostawcy tygodniowo mogą zarabiać nawet około 2000 zł! Warto dodać, że dla najlepszych kurierów oferowane są liczne bonusy za efektywną pracę i zaangażowanie.

Rozliczanie zarobków w aplikacji – jak to zrobić?

Należy wiedzieć, że aby legalnie rozliczać przychody z aplikacji, konieczne jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Można jednak skorzystać z usługi partnera flotowego Flow Apps, który umożliwia pracę na umowie, jednocześnie zajmując się wszystkimi rozliczeniami kuriera. Tak jak w przypadku innych prac na umowę, Flow Apps na początku każdego roku wysyła do dostawcy PIT, który należy uwzględnić w podstawowym rozliczeniu podatkowym.

Co ważne, współpracując z partnerem rozliczeniowym, kurierzy mają możliwość podjęcia się pracy w kilku aplikacjach naraz. To doskonała okazja na zarobienie dodatkowej gotówki w kilku miejscach za jednym razem. Flow Apps zajmuje się wówczas wszystkimi rozliczeniami, a kurier może zająć się pracą, nie martwiąc się o niezbędną księgowość.

Czy warto pracować jako dostawca Stuart?

Praca jako kurier w aplikacji niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest elastyczny grafik, który bez najmniejszego problemu można dopasować do swoich codziennych obowiązków. Pracując jako kurier, jesteś swoim własnym szefem i sam ustalasz, ile chcesz zarobić. Inną zaletą pracy w Stuart jest konkurencyjne wynagrodzenie – poza wysokimi stawkami podstawowymi, kurierzy mogą liczyć na duże bonusy, co pozwala osiągnąć naprawdę wysokie miesięczne zarobki.

Podsumowanie

Aplikacja Stuart stale się rozwija, przygotowując nowe miejsca pracy w kolejnych miastach w całej Polsce. To świetny wybór zarówno dla osób poszukujących tymczasowego dodatkowego zarobku, jak i dla tych, którzy chcieliby podjąć pracę na stałe. Wybierając zarabianie jako kurier w aplikacji, należy pamiętać o konieczności prowadzenia firmy lub podjęcia współpracy z partnerem rozliczeniowym. Jeśli chcesz pracować w wyznaczonych przez siebie godzinach i dniach, już dziś wyślij swoje zgłoszenie i zacznij pracę w aplikacji Stuart!